Економія після виборів

Чому Донецька область має найнижчий рейтинг поповнення планових показників до держбюджету, треба запитати у голови Державної податкової адміністрації О. Кірєєва. Він знає, чого так сталося. З моєї точки зору, є тут два аспекти.

Є політичний аспект, який полягає в тому, що, скориставшись ситуацією навколо виборів, великі компанії і групи, які вкладали кошти у виборчу кампанію, вирішили таким чином частково собі ці кошти повернути. Економічний аспект полягає в тому, що є певний інструмент нагромадження коштів, які можуть бути використані на підтримку бізнесу під час певних шоків, як-то газовий, які поки що в Україні не мали місця.

Говорити, що підприємства області свідомо не платять податки, можна. За великим рахунком, всі ми з вами люди, і всі хочемо платити менше, якщо є така можливість.

І якщо вони винайшли якісь такі схеми мінімізації сплати податків, які є цілком легальними, але з використанням офшорних зон, ну то це питання не до аналітиків, а до нашої реальності. Це така собі дика адаптація до нових економічних умов з боку бізнесу. Я не володію інформацією і думаю, що такої інформації немає ні в кого, про те, скільки підприємств працюють за офшорними схемами. Кожна схема — це комерційна інформація. І якби я володів інформацією про такі схеми і їх оприлюднив, то мав би з боку компаній судові позови. Єдине, що варто сказати: той факт, що Донецька область за підсумками планових надходжень у першому кварталі до державного бюджету опинилась на останньому місці, є сигналом подумати, що у нас відбувається в податковій системі.