Влада втручається у вибори

На мою думку, влада всіляко намагається втручатися в передвиборчий процес, особливо на місяцях, з метою покращення результату провладних політичних сил, які формують провладну коаліцію. А це — НСНУ, блок Костенка-Плюща, СПУ. Цілком зрозуміло, навіщо це ро

Вони мусять підтвердити своє право перебувати при владі і підвередити результат «помаранчевої революції». Тому будуть вдаватися до будь-яких заходів. Щотижня відмічається більше сотні різноманітних порушень, в тому числі використання адміністративних важелів для формування громадської думки, для організації зустрічей з кандидатами від однієї з політичних сил. Що стосується безпосереднього впливу на виборчу кампанію, то тут можливо кілька варіантів.

Зокрема визнання виборів недійсними безпосередньо на виборчих дільницях, там, де за попередніми даними будуть програвати провладні партії, можливий зрив виборів шляхом недоукомплектакції виборчих дільниць або створення такої ситуації, коли члени виборчих дільниць будуть заявляти про своє небажання брати участь далі у роботі комісії. Фальшування протоколів може бути використано в останню чергу, бо вся увага спостерігачів буде спрямована саме на це. Тому будуть використовуватися інші, більш ефективні заходи, що суттєво покращать результати на користь провладних сил. Також одним з варіантів використання адмінресурсу можна вважати присутність міністрів, губернаторів та керівників держструктур в партійних списках і водночас на своїх посадах. Свого часу нинішня влада, коли була опозицією, критикувала за це тодішню і вимагала, щоб ті, хто перебував на чолі виконавчої влади, пішли у відпустку. Тепер же ж вони діють так само, як і колишня влада.

Будь-яка угода, яку зараз активно намагаються підписати певні партії, це те саме, що угода про дійсність закона Ньютона. В демократичному суспільстві вибори де-факто, за визначенням, повинні бути чесними. А подібні угоди — це насамперед піар тих чи інших політичних сил. Говорити про якусь ефективність чи віддачу подібних угод не доводиться.