Ющенко проігнорує Раду

Мені видається, що говорити про наші дії під час виступу президента є трошки передчасним. Передусім необхідно, щоб президент прийшов до Верховної Ради. Адже взаємовідносини між президентом і Радою перейшли в площину умов і якихось погроз.

Мені видається, якщо завтра Рада проголосує за склад Конституційного Суду, тоді це буде сигналом для президента, щоб він прийшов у парламент і виклав свої пропозиції стосовно розвитку України. Якщо не буде позитивного голосування, я думаю, президент не прийде, тому передбачити його прихід неможливо. Саме основне, щоб завтра зранку не привезли машину глини йому під хату, і він не мав можливості ліпити миски і підсвічники. Тоді я думаю, шанси у Ющенка прийти у Раду будуть вищі.

Минула влада діяла інакше. Якщо рішення приймались на найвищому рівні, то політична дисципліна і відповідальність призводила до того, щоб політичні представники в парламенті виконували всі домовленості. Тепер виходить парадокс. Президент волає про те, що Конституційний Суд не засідає, представники провладних сил йому повторюють, але в голосуванні участь не беруть. Пояснюючи це тим, що їх не влаштують кандидатури. Так нема ж проблем – пропонуйте свої кандидатури і йдіть брати бюлетені. Якщо говорити максимально реальну правду, то президент своїми діями сприяє тому, що у народних обранців немає бажання брати бюлетені. Президент усілякими шляхами хоче призупинити дію Конституції. А тому Конституційний Суд сприймається як механізм для реалізації цього бажання президента.

Ми доходимо до такого періоду парламентських перегонів, що починається чітке формування образу ворога. Ми чітко сформували образ ворога з боку Росії, ще треба вибрати політичну силу з табору тих, хто діє не так, як цього хоче президент. Але СДПУ(о) зробить велику приємність президенту, і таки візьме участь в голосуванні.