НБУ курс:

USD

41,61

+0,10

EUR

43,82

--0,03

Готівковий курс:

USD

41,90

41,85

EUR

44,30

44,15

В Україні дорожчає білокачанна капуста високої якості

В Україні дорожчає білокачанна капуста високої якості
Ілюстрація: Рixabay

На українському ринку відзначається зростання цін на білокачанну капусту. Основною причиною такого тренду стало підвищення попиту на продукцію високої якості.

Про це пишуть аналітики EastFruit.

Водночас загальна пропозиція капусти на ринку залишається обмеженою, оскільки багато виробників утримуються від продажів у надії на подальше зростання цін.

Станом на сьогодні, ціна якісної білокачанної капусти варіюється в межах 20–27 грн/кг ($0,48–0,65/кг), що на 11% вище, ніж минулого тижня. Поточний рівень цін уже в 2,7 рази перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Експерти зазначають, що подорожчання пов'язане зі скороченням виробництва капусти в Україні, а також зменшенням частки продукції, придатної для тривалого зберігання. Більшість учасників ринку прогнозують подальше зростання цін на цей овоч у найближчі тижні.

Найвідоміші виробники капусти

"ВПК-Агро" – лідер українського ринку овочевої продукції. Підприємство спеціалізується на  вирощуванні і тривалому зберіганні овочевих культур. На базі господарства проводять випробування нових сортів і гібридів різних видів капусти усіх зарубіжних насіннєвих компаній, що представлені в Україні. Компанія є лідером з виробництва богатьох видів капусти,  картоплі, моркви, буряка, цибулі, цукрової кукурудзи.

ТОВ "Південна аграрно-експортна компанія"- зосереджена в Миколаївській та Одеській областях. Напрямки роботи: вирощування і реалізація зернових, бобових, олійних, нішевих, плодоовочевих та баштанних культур, тваринництво, рибництво та інше. Сільськогосподарська продукція компанії ТОВ "ПАЕК" представлена як на вітчизняному, так і на міжнародному ринках.

Фермерське господарство "Овочі Поділля" також є великим виробником капусти. Крім цього овоча, воно займається вирощуванням зернових і бобових культур, баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів,а також розведення іншої великої рогатої худоби та буйволів, свиней.

Додамо, що на початку грудня ціни на тепличні помідори в Україні значно зросли через сезонне скорочення пропозиції місцевої продукції. Більшість тепличних комбінатів завершили поточний обіг вирощування томатів, що призвело до зменшення обсягів на ринку.