Новости компаний 20 мая 2019 в 17:28

На Львівщині 1,7% споживачів газу уклали договори на техобслуговування мереж

Від 1 січня 2019 року власники, балансоутримувачі чи управителі будинків самостійно можуть обирати підрядну компанію, котра буде здійснювати обслуговування газових приладів та газових мереж всередині будинків

На Львівщині 1,7% споживачів газу уклали договори на техобслуговування мереж На Львівщині 1,7% споживачів газу уклали договори на техобслуговування мереж

На сьогодні ринкова вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж складає 2170 грн на 60-квартирний будинок, що в середньому складає 3 грн на одну квартиру в місяць. До послуги технічного обслуговування будинкових мереж входять: випробування на щільність мережі під робочим тиском, огляд газопороводу та ревізія запірної арматури.

Про це повідомили в прес-службі АТ "Львівгаз". 

У зв'язку із прийняттям низки законодавчих актів, а зокрема Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 року, Наказу Міненерго № 190 від 27 липня 2018 року, Кодексу газорозподільних систем послуга з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж стала ринковою.

Наразі спостерігається активність з боку активістів, які виступають проти підписання актів балансового розмежування з газорозподільними підприємствами. Такі дії (ОСББ, місцевої влади, власників нерухомості) пояснюються намаганням уникнути відповідальності за стан мереж у будинку і бажанням отримувати гроші співмешканців на утримання управителів та їх діяльності.

"Станом на травень у приватному секторі 76% мешканців підписали акти і лише 0,1% уклали угоди на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Не надто краща ситуація з мешканцями багатоповерхівок: акти розмежування підписали 83%, а угоди уклали — 1,6%. Зараз ми вже не Станом на травень у приватному секторі 76% мешканців підписали акти і лише 0,1% уклали угоди на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Не надто краща ситуація з мешканцями багатоповерхівок: акти розмежування підписали 83%, а угоди уклали — 1,6%", — зазначає технічний директор АТ "Львівгаз" Павло Сербан.

Відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж призводить до погіршення їх стану, а це може призвести до катастрофічних наслідків, адже газ — вибухонебезпечна речовина, зазначили у підприємстві. 

В компанії АТ "Львівгаз" сподіваються, що до початку опалювального сезону на Львівщині буде укладено 40-50% договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж і безпека газопостачання буде здійснюватися на постійні основі.

Загрузка...
Новое видео
Николай Тимощук: об устойчивости компаний, спросе на UNIT.City и человеке будущего / Delo.UA
Загрузка...