Это новое delo.ua. Cайт работает в тестовом режиме

"НІБУЛОН" формує найсучасніший в Україні автопарк і кардинально знижує навантаження на дороги

Лідер аграрного ринку України компанія "НІБУЛОН" формує найсучасніший в Україні автопарк вантажного транспорту, що дозволить підвищити ефективність не тільки автомобільної, але і річкової логістики вантажних перевезень компанії

Про це у вівторок у Києві заявив журналістам генеральний директор ТОВ СП "НІБУЛОН", Герой України Олексій Вадатурський під час урочистої церемонії передачі компанії сідлових тягачів Volvo.

За словами О. Вадатурського, компанія в цьому році придбала 60 нових тягачів, 30 з яких — автомобілі Volvo, інші — Mercedes і Scania.

"За даними Світового банку, кількість нових вантажних автомобілів на автодорогах України — менше 1% всього парку, до 5 років — менше 3%, більше 75% автомобілів — старше 10 років. Таким чином, купуючи цей автопарк, який буде задіяний у перевезеннях зернових і олійних культур з нашої інфраструктури в морські і річкові порти, ми покращимо статистику в цілому нового парку автомобілів в Україні. Фактично сьогодні ми отримаємо новий автопарк вантажної техніки в країні", — зазначив гендиректор "НІБУЛОНа".

Він також підкреслив, що автомобілі Volvo прийшли в Україну прямо з конвеєрів в Генті (Бельгія) і Гетеборзі (Швеція) і є новітніми моделями, які поставляються також у країни Європи.

Комерційний директор Volvo Trucks Україна Інна Смола додала, що транспорт був спроектований спеціально під потреби "НІБУЛОНа". "Ми вивчили маршрути і умови експлуатації автомобілів і запропонували комплектацію, повністю адаптовану не просто до доріг України, а саме для таких перевезень, які буде здійснювати "НІБУЛОН" — коротке плече з полів навколо річкових терміналів у межах 80-120 км", — зазначила вона.

Крім того, за словами І. Смоли, транспорт обладнаний системою моніторингу, яка дозволяє в режимі онлайн відстежувати близько 170 параметрів автомобіля, в тому числі і рівень завантаження, стиль водіння, витрати палива та інші. Усі водії, які будуть працювати на нових Volvo, пройдуть обов'язковий курс навчання ефективної експлуатації транспорту.

За словами О. Вадатурського, "НІБУЛОН" є першою в Україні аграрною компанією, яка повністю відмовляється від міжобласних перевезень зернових і олійних культур.

"Ми створюємо інфраструктуру, за якою доставка буде здійснюватися в межах області на найближчий річковий елеватор, а далі транспортування відбувається по воді. Ми вже зняли з доріг близько 2 млн тонн зернових на рік, а кожен мільйон тонн — це економія на ремонті покриття в розмірі близько 800 млн грн. Ми плануємо довести обсяги річкових перевезень до 60% у системі нашої логістики та ставимо завдання вийти на 4-5 млн тонн зернових, знятих з автодоріг. Це дозволить Україні економити до 4 млрд грн на ремонті шляхів сполучення щорічно", — підкреслив гендиректор "НІБУЛОНа".

Він також додав, що компанія впровадила програму вивільнення обласних центрів від великотоннажного автотранспорту, зводячи термінали за їхніми межами і прокладаючи шляхи вантажних автомобілів в обхід цих міст.

"Держслужбовці могли б вивчити цей досвід і впровадити його в масштабах країни. Це було б краще, ніж нас постійно критикувати", — зазначив він.

"Те, що ми спостерігаємо сьогодні, — це історія успіху європейського бізнесу. Це показує взаємні контакти бізнесу всередині Європи. І це історія про високоефективний бізнес. Для мене це один із тих прекрасних моментів, коли ми бачимо, як Україна, Бельгія, Швеція і Європейський Союз в цілому ростуть і розвиваються економічно разом, створюючи фундамент для успішного спільного соціального і політичного майбутнього", — зазначив посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс.

За словами першого секретаря Посольства Швеції в Україні Генріка Нурберга, це приклад тієї підтримки, яку всі країни-члени Європейського Союзу хотіли б надати Україні. "Для будь-якого посольства одним із основних завдань є збільшення обсягів двосторонньої торгівлі. Ми бачимо сьогодні хороші показники між Україною і Швецією. Але для подальшого зростання нам потрібні ще приклади успішних історій — як ця між "НІБУЛОН" і "Вольво Тракс Україна". Шведські компанії дуже обережні в прийнятті рішень і не роблять остаточних кроків, поки не переконаються в створенні всіх необхідних умов для роботи. І є безліч шведських компаній, зацікавлених в українському ринку, які просто чекають, щоб зробити цей фінальний крок. Тому так важливо максимально широко розповідати про цю історію успіху", — підкреслив він.

"Для "Вольво Тракс Україна" заслужити довіру кращої агрокомпанії України — це значне досягнення, яким ми дуже пишаємося. Сьогоднішня подія ілюструє приклад того, як європейські країни здатні розвивати відносини. "НІБУЛОН" — це флагман української економіки, який створює не тільки сучасну історію України, але і компанія, яка веде нашу країну в майбутнє. І "Вольво Тракс Україна" пишається тим, що стало частиною цієї історії зростання і розвитку України", — зазначила Інна Смола.

"Ми показуємо приклад того, що Україна має бути європейською країною як не подивись — і за якістю техніки, і за якістю життя, і за якістю робочих місць. Тому ми робимо все, щоб бути кращими з усiх бокiв", — підкреслив Олексій Вадатурський.