Помаранчева коаліція за принципом: рак, щука і лебідь

Андрій ШКІЛЬ, фракція БЮТ:
“Наша Україна” заявляє, що ніби-то вони не бачили угоди, яку підписала Юлія Володимирівна. Дивно, але це питання до них, чому вони не бачили угоду, яку підписала Юлія Тимошенко. Коли ми запропонували “Нашій Україні” коалі
Забезпечте стрімке зростання та масштабування компанії у 2024-му! Отримайте алгоритм дій на Business Wisdom Summit.
10 квітня управлінці Арсенал Страхування, Uklon, TERWIN, Епіцентр та інших великих компаній поділяться перевіреними бізнес-рішеннями, які сприяють розвитку бізнесу під час війни.
Забронировать участие

Я сподіваюсь, що в них діють такі самі ієрархічні норми, як і в нашій партії. З нею ознайомилися, Роман Зварич навіть заявив, що цю угоду беремо за основу. Юлія Володимирівна каже, що вона ставить свій підпис - віртуально і фізично - під тим, що прийнято за основу. Пропонує поставити свій підпис - за основу і фізично - іншим та обговорювати різні нюанси. Що таке основа? Основа - це те, що на 90% всім подобається, а 10% можна змінювати.

В цьому документі, що взято за основу від БЮТу, є така умова – скасування угоди щодо газу, укладеної “Нафтогазом”. Щодо посади прем’єр-міністра, то у нас є чітка позиція: та сила, яка набере більше голосів на виборах, пропонує кандидатуру. Ми говоримо, що консультації з президентом мають бути до підписання угоди, де він стає гарантом виконання всіх домовленостей, а не диригентом помаранчевої коаліції.             

Коли ми говоримо про підписання угоди одноосібно, але не в тому сенсі, що всі решта підпишуть чи не підпишуть, а в тому, що ми затверджуємо документ угоди – ми підписали. Справа за вами, вам не подобається - обговорюйте.

Сергій СОБОЛЄВ, фракція ПРП

Я був присутнім на переговорах по коаліційній угоді. Але вчора я почув, що вже є текст угоди, який ні з ким не погоджений. Його пропонується підписати всім, а потім ще з цього тексту випадають деякі моменти, наприклад, навіть згадка про окремі політичні сили, які з самого початку були в процесі формування цієї угоди. Ні чим іншим, як піар-кроком це не назвеш. Саме тому на сьогодні позиція громадянського блоку “Пора-ПРП” наступна – є текст угоди, який погоджувався. Ми готові його підписувати. Якщо для цього треба правки стосовно газових угод, то ми готові на них іти, і саме таким чином треба рухатись далі. Щодо учасників цих переговорів, то з самого початку це були блок “Пора-ПРП”, БЮТ, “Наша Україна”, СПУ і блок Костенка і Плюща. Ніхто з цього процесу не випав. Ми вчора з дивиною дізналися про те, що один із учасників переговорного процесу, а саме БЮТ, розіслав, причому не всім учасникам, а вибірково, проект угоди, яка ніким не погоджувалася, але вже підписаний Юлією Тимошенко. Я абсолютно згідний з багатьма пропозиціями, які є в ньому, але в переговорному процесі так не поступають. У нас одна зі сторін намагається нав’язати текст угоди, не погодивши його ні з ким.

Можу сказати про основні наші пропозиції, які були включені в погоджену угоду, – це неприпустимість коаліції з Януковичем та іншими силами, що представляють реваншистські сили; оцінка газових угод; пропозиція стосовно того, що блок, який займає перше місце серед помаранчевих, претендує на посаду прем’єра.

Якщо говорити, чим відрізняється підписана Юлією Тимошенко угода від погодженої, то там, наприклад, з’явився пункт про ядерні відходи.

Іван БОКИЙ, фракція СПУ

Соціалісти будуть, безумовно, підписувати коаліційну угоду, але за результатами парламентських виборів. Думаю, це є ясним та зрозумілим. Якщо говорити про переговори, що зараз ведуться, то це правда, що переговори ведуться і ми в них беремо участь. Це, на мою думку, абсолютно нормально напередодні виборів визначати шляхи співробітництва і накреслювати контури можливої майбутньої коаліції. На цих переговорах соціалісти відстоюють ті самі цінності, що передбачені в нашій програмі. Але ми їх хочемо втілювати вже в коаліції післявиборчій. 

Але відносно утворення самої коаліції, то це питання можна розглядати після виборів, і це відповідає Конституції. Конституція говорить, що коаліція утворюється групою переможних політичних сил. Ми вважаємо, що ввійдемо в ту коаліцію. А нинішні переговори є кроком до наступної коаліції. Але сама коаліція не може утворитися перед виборами, а тільки після. Ми, соціалісти, є самостійним суб’єктом виборчого процесу.

Думаю, що такі речі, як якісь урядові портфелі та інші владні посади, можуть вже обговорюватися тільки після закінчення виборів.

Ось ці угоди, що зараз підписуються, є тільки гарантіями певного співробітництва до і після виборів. Бо ж наперед ведмедя не ділять, а тільки як вб’ють. До того – це тільки розмахування руками і биття себе в груди.