Новости компаний 19 апреля 2019 в 15:00

"Сумигаз Збут": підвищена банківська комісія не передбачена у затвердженій ціні газу

Отримавши монополію на перерахунок субсидій, "Ощадбанк" встановив максимальний розмір комісії, яку мають сплачувати постачальники комунальних послуг. Проте такі видатки не передбачені Урядом в ціні газу для населення

"Сумигаз Збут": підвищена банківська комісія не передбачена у затвердженій ціні газу "Сумигаз Збут": підвищена банківська комісія не передбачена у затвердженій ціні газу

Наразі 4% від субсидій клієнтів "Сумигаз Збуту" залишають на рахунках "Ощадбанку". Для подальшого перерахування цих коштів постачальнику газу банк наполягає на сплаті комісійної винагороди в максимальному розмірі — 0,7 % від суми платежу.

Про це повідомили в прес-службі компанії. 

"Тобто, за кошти державної допомоги, які мають транзитом пройти на всіх учасників газового ринку, саме "Сумигаз Збут" має сплатити всю комісію. Але у кінцевій ціні газу Урядом кошти не закладені", — пояснює директорка ТОВ "Сумигаз Збут" Олена Руденко.

Це створює додаткове економічне навантаження на компанію, єдиним джерелом доходів якої є торгова націнка постачальника газу зі спеціальними обов"язками, її розмір обмежений Постановою КМУ від 19.10.2018 р. №867, складає лише 2,2% від кінцевої ціни та не є недостатнім для покриття поточних зобов"язань підприємства. Зокрема, по обслуговуванню споживачів, сплату податків, виплату заробітної плати та в якій не врахована комісійна винагорода "Ощадбанку" у максимальному розмірі від суми субсидій, перерахованих Товариству.

Тому ТОВ "Сумигаз збут" звернулось до Уряду з вимогою вилучити з Постанови Кабінету Міністрів України №1176 від 27.12.2018 року обов"язок виконавців комунальних послуг сплачувати АТ "ОЩАДБАНК" комісійну винагороду як таку, що є необґрунтованою, надмірною та не забезпеченою джерелом покриття. До вирішення Кабінетом Міністрів або "Ощадбанком" питання комісійної винагороди, "Сумигаз збут" не має змоги укласти з банком договір на переказ коштів субсидії на рахунок Товариства.

Новий порядок державного субсидіювання споживачів комунальних послуг передбачає, що бюджетні кошти повинні зараховуватися на облікові рахунки споживачів у "Ощадбанку". Далі банк має розрахуватися у безготівковій формі за субсидіанта з надавачами комунальних послуг, у тому числі за спожитий природний газ.

Загрузка...
Новое видео
Почему восприятие мира линейным и дуальным мешает зарабатывать больше и при чем тут умение мечтать — Юра Лазебников / BWS 2020
Загрузка...