Новости компаний 08 мая 2019 в 16:02

За вкрадений газ волинянам нарахували більше 2 млн грн

За фактами незаконного використання енергоресурсу крадії мають оплатити понад 2 млн грн нарахованих збитків

За вкрадений газ волинянам нарахували більше 2 млн грн За вкрадений газ волинянам нарахували більше 2 млн грн

Фахівці ПАТ "Волиньгаз" у 2019 році зафіксували більше 120 випадків самовільного відновлення газопостачання в боржників та понад 90 випадків втручання в роботу лічильників газу. 

Про це повідомили в прес-службі ПАТ "Волиньгаз". 

Одним із видів порушень, внаслідок яких здійснюється донарахування об"ємів природного газу або зміна режиму нарахування, відноситься самовільне відновлення газопостачання. Тобто, якщо споживач самовільно відновлює газопостачання, навіть у разі погашення заборгованості або після усунення будь-якого порушення, компанія "Волиньгаз" змушена здійснити повторне припинення газопостачання механічним методом (відрізка). А також здійснити нарахування за граничними об"ємами споживання, навіть за наявності індивідуального лічильника газу. 

"Споживачам, які втручаються в роботу лічильника газу для зменшення показань до сплати нараховується вартість експертизи, монтажу та демонтажу приладу обліку. Також вони зобов"язані купити лічильник газу за власний кошт, який у середньому коштує близько 4 тис. грн. Цього року газовики виявили махінацій з лічильниками на 30% більше ніж у 2018 році", — зазначив комерційний директор ПАТ "Волиньгаз" Андрій Карпомиз. 

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю представників служб ПАТ "Волиньгаз", державного підприємства "Волиньстандартметрологія" та споживачів. У разі відсутності запрошеного власника лічильника газу в зазначений день, експертизу приладу обліку газу комісія проводить без його присутності.

Якщо втручання в роботу лічильника комісією не підтверджено, вартість експертизи не нараховується до сплати споживачу. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу та вартість експертизи лічильника здійснюється тільки за підтвердження факту крадіжки газу.

У  грудні 2018 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  було внесено зміни до Кодексу ГРС. Відповідно до змін, за втручання в роботу лічильника з простроченим терміном повірки споживачу, крім вартості експертизи, доведеться оплатити збитки за несанкціоноване використання газу. 

Тобто, незалежно від того чи прострочений термін повірки лічильника споживача, крадії мають оплатити вартість експертизи — близько  2  тисяч грн та збитки за незаконне використання газу. Розмір збитків розраховується у кожному випадку окремо та в середньому перевищує 20 тисяч грн. Відновлення газопостачання відбувається лише за заявою споживача і тільки працівниками компанії ПАТ "Волиньгаз". 

Загрузка...
Новое видео
Как получить искреннюю любовь клиентов — Олег Гороховский, monobank
Загрузка...