01 июня 2018 в 15:08

Заява Ідея Банк стосовно розвитку антиколекторського руху в Україні

Наразі в Україні має місце так званий антиколекторський рух, який розповсюджує через ЗМІ та інші джерела некоректну інформацію щодо можливості безкарного неповернення фізичними особами — позичальниками кредитних коштів банкам.

Заява Ідея Банк стосовно розвитку антиколекторського руху в Україні

Такі заяви вводять в оману клієнтів банків щодо наслідків,  які очікують позичальника, якщо він  перестає виплачувати кредит та бере на себе статус "боржника".

У зв"язку з цим Ідея Банк, який є однією із провідних в Україні кредитуючих населення фінустанов, звертає увагу клієнтів банків, що неповернення банкам кредитних коштів фізичними особами — позичальниками має правові наслідки. Із відповідною скаргою банк може звернутися до суду, що матиме негативний вплив як на репутацію, так і на фінансовий стан клієнта.

За результатами численних рішень Верховного суду, банк, який виступає кредитором та позивачем, має перевагу у правових підставах стягнення боргових зобов"язань.

Серед інструментів, які можуть бути використані банками по відношенню до недобросовісного позичальника:

  • вилучення заставного майна боржника з метою подальшої його реалізації;
  • залучення навіть на ранніх стадіях прострочення виплати за кредитом відповідних колекторських компаній;
  • інформування клієнта/поручителя/контактних осіб: СМС, ІВР та поштові листи;
  • виїзд за місцем реєстрації/проживання та роботи;
  • звернення до суду/нотаріуса для отримання виконавчого листа;
  • залучення приватних та державних виконавців.

У результаті цих дій може відбутися вилучення заставного майна, накладення арештів на майно та доходи позичальників, примусова реалізація майна, відрахування коштів на погашення боргу з регулярних надходжень, обмеження права виїзду з країни.

Удосконалення законодавчої бази України щодо примусового стягнення дозволяє пришвидшити процес отримання відповідного виконавчого документу, за яким до погашення заборгованості долучаються як державні так і приватні виконавці.

Отже, плануючи свої витрати, у тому числі подорожі чи відпочинок, клієнту варто бути впевненим, що він не порушив терміни виконання своїх зобов"язань та пересвідчитись у відсутності простроченого боргу, що може тягти за собою арешти на майно та заборону виїзду за кордон.

Не варто відкладати борг "на завтра" й чекати кращих часів, оскільки за цей період сума непомірно зростає й стає для позичальника завеликою.

Наслідки несплати кредитів носять довгостроковий характер. Боргові зобов"язання ніколи і нікуди не зникають. На жаль, антиколекторський рух ігнорує статистику українських позичальників,  які перебувають у місцях позбавлення волі, але вимушені оплачувати свої кредитні зобов"язання.

Зі свого боку повідомляємо, що Ідея Банк не залишає поза увагою жоден з кредитів "боржників" та готовий до кінця відстоювати свої права усіма методами, передбаченими законодавством України.

 

 

 

 

раздел:
теги:

По теме:

Приватбанк вернул НБУ еще 1 млрд грн
Банки 31 мая 2018 в 10:30

Приватбанк вернул НБУ еще 1 млрд грн

Банк также выплатил 137 млн грн процентов за пользование средствами регулятора

Условия для клиентов стали более лояльными — глава Идея Банк
Новости компаний 29 мая 2018 в 14:36

Условия для клиентов стали более лояльными — глава Идея Банк

Глава правления ПАО "Идея Банк" Михаил Власенко считает, что сегодня условия для клиентов банка стали более лояльными.

Загрузка...
Информационный партнер проекта Ukr.net
Новости со всех уголков Украины на https://www.ukr.net/
Загрузка...