Ексзаступника секретаря РНБО Володимира Сівковича підозрюють у держзраді

Володимир Сівкович, РНБО
Фото: УНІАН

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у держзраді колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони Володимиру Сівковичу та трьом співробітникам ФСБ Російської Федерації за шпигунство.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Зазначається, що 5 служба федеральної служби безпеки РФ утворила організацію для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. Очолив її начальник 9 ("українського") управління департаменту оперативної інформації 5-ої служби ФСБ Росії Ігор Чумаков.  

"До її складу входили співробітники ФСБ, у тому числі Олександр Чуліндін, Марина Тєрєнтьєва та представники інших державних органів країни-агресора. Залучили ФСБешники до своєї протиправної діяльності й представників колишньої влади в Україні, які у 2014 році "перебрались" до Москви, зокрема Володимира Сівковича. Також у злочинну групу входив  ексначальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч, який у свою чергу залучив до групи інших громадян України", - йдеться у повідомленні.   

У відомстві наголосили, що Сівкович координував роботу з українською частиною угруповання, яка збирала та передавала представникам РФ відомості, що становлять держтаємницю, та намагалась впливати на кадрові рішення в органах безпеки України.

Зокрема, для прикриття ексзаступник секретаря РНБО створив у Москві "політичний офіс", працівники якого начебто займались суспільно-політичною діяльністю. А насправді проводили розвідувально-підривну діяльність проти України, залучивши до негласного співробітництва осіб, які мають розвідувальні можливості в Україні та спроможні надавати допомогу працівникам ФСБ.

Володимиру Сівковичу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених: 

  •  ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній); 
  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада). 

Водночас співробітникам 5-ї служби ФСБ Ігорю Чумакову, Олександру Чуліндіну та Марині Тєрєнтьєвій - за ч. 1 ст. 114. (шпигунство). 

Нагадаємо, співробітники СБУ затримали у Києві хакера, який спеціалізувався на викраденні інформації з обмеженим доступом, що циркулює в електронних системах вітчизняних та іноземних компаній і банків.