Грабував українців під виглядом "обшуків": колаборант з Куп’янська проведе за ґратами 13 років

сбу, зрадник, Харківська область, Куп’янськ
Колаборант разом із окупантами вдиралися до осель українців та грабували їх. Фото: Харківська обласна прокуратура

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного колаборанта, який перейшов на бік агресора під час окупації Харківщини. Суд визнав зрадника винним у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Йому призначено покарання у виді 13 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на строк 10 років.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, після початку повномасштабного вторгнення Росії він підтримав російських окупантів, а у серпні 2022 року зловмисник добровільно вступив до окупаційного "пункту поліції № 2", який діяв на території тимчасово захопленої громади. Обіймаючи посаду "слідчого", він фабрикував справи проти місцевих жителів і ув’язнював їх до російських катівень.

Також колаборант разом із озброєними окупантами та їхніми поплічниками вдиралися до осель українців та грабували їх під виглядом "обшуків". Вони виносили з помешкань гроші, побутову техніку та інше приватне майно.

Якщо власники опиралися,  то зрадник з росіянами застосовували зброю або викрадали власників оселі з їхніми сім’ями. Таким чином вони намагалися залякати мешканців регіону та придушити в них спротив кремлівському режиму.

В СБУ додають, що під час звільнення Куп’янська колаборант намагався заховатися, але зловмисника було затримано наступного дня після звільнення Куп’янського району.

Нагадаємо, раніше у Харкові працівники СБУ піймали групу, що збирала компромат на воєнкомів та ВЛК та фіксувала "прильоти": підозрюють в роботі на РФ.