НАБУ і САП викрили двох нардепів на спробі підкупу Найєма та Кубракова (ФОТО)

Одарченко, Лабазюк, Найєм
Народних депутатів викрито на спробі підкупу Наема и Кубракова. Фото: пресслужба НАБУ

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 21 листопада викрили двох нардепів Андрія Одарченка від фракції "Слуга народу" та Сергія Лабазюка від групи “За майбутнє” на спробі підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма. Обом нардепам вже вручили підозру.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

За інформацією слідства, Одарченко, який є членом комітету з антикорупційної політики запропонував Наєму хабар у криптовалюті Bitcoin на суму, що відповідає 50 тис. дол. Він просив посприяти йому в отриманні фінансування з фонду ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації для ремонту підконтрольного йому об'єкта інфраструктури.

"Після виділення коштів з фонду на криптогаманець викривача-топпосадовця надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. доларів", – повідомили в НАБУ.

Справа Сергія Лабазюка

Що стосується Лабазюка, то згідно з повідомленням НАБУ він хотів підкупити високопосадовця Мінвідновлення, щоб його компанія отримала підряди з відбудови інфраструктури на мільярд гривень. За це підозрюваний обіцяв віддавати 3—5% від вартості кожного підряду.

У САП додають, що Лабазюк намагався підкупити міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова.

Після того, як Лабазюку надійшло 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України, він через довірену особу передав "відкат" у сумі 150 тис. дол. Передача хабара відбулась на паркінгу одного зі столичних супермаркетів. 

Нардеп Олексій Гончаренко написав, що і Лабазюк, і Одарченко отримали підозри за спроби дати хабар саме голові Державного агентства відновлення та розвитку Мустафі Найему.

За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру спільнику Лабазюка – директору акціонерного товариства.

Справа про хабар квартирами

Крім того, пізніше НАБУ повідомило, що разом з Кубраковим викрило власника приватної компанії на пропозиції хабаря у вигляді нерухомості у зведених нею новобудовах загальною площею понад 5200 квадратних метрів орієнтовною вартістю понад 170 мільйонів гривень.

Фото: НАБУ

За це топпосадовець мав залишити в силі укладені з товариством угоди щодо будівництва житлового комплексу на земельній ділянці міністерства, а також сприяти отриманню дозвільних документів та необхідних погоджень.

За даними слідства, аби приховати вчинення злочину, нерухомість мали оформити на довірену особу топпосадовця. На момент викриття злочину детективи та прокурори задокументували оформлення на довірену особу 15 квартир у Києві. Окрім власника, про підозру повідомили керівниці держпідприємства.