Росіяни знищили в Україні близько 100 бібліотек

Росіяни знищили в Україні близько 100 бібліотек

Внаслідок російської агресії, в Україні зруйновано близько 100 бібліотек, а в вцілілих на окупованих території росіяни знищують україномовні книги. Про це повідомив перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв під час брифігу в п'ятницю, 12 серпня. 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Це характерна риса Росії – знищити рідну мову, насадити свої правила життя. Найбільше постраждали бібліотеки в Донецькій, Київській, Миколаївській та Харківській областях. 101 бібліотека втратила значну частину своїх фондів, а в 21 бібліотеці не зберігся жоден документ", - резюмував Карандєєв.

З квітня місяця кількість знищення об’єктів культурної інфраструктури України зросла в 5 разів — збитків зазнали 836 об’єктів культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини.

Незважаючи на це, книгодрукарство в Україні розвивається. Майже три чверті українських книговидавців відновили повноцінну роботу в липні. 

Наразі Мінкульт працює над вилученням пропагандистської російської літератури з українських бібліотечних фондів. Вилучені книги будуть йти на переробку для українських видавців. Водночас один з нардепів порадився з методистами та вчителями зарубіжної літератури та склав перелік російських творів, які треба вилучити зі шкільної програми.