Суд надав дозвіл на арешт двох ексміністрів у рамках справи про "Харківські угоди"

Суд надав дозвіл на арешт двох ексміністрів  у рамках справи про "Харківські угоди"

Суд дозволив заарештувати колишнього міністра закордонних справ Костянтина Грищенка та міністра юстиції України Олександра Лавриновича, які підозрюються у держзраді у рамках справи про "Харківські угоди".

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Зазначається, що судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишнім міністру закордонних справ та міністру юстиції України, які підозрюються у держзраді (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України).

"За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані, в порушення Конституції та Закону, без фактичного розгляду проєкту Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території нашої держави заінтересованими органами та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили її без зауважень",  - йдеться у повідомленні.

Внаслідок таких дій у квітні 2010 року було підписано та ратифіковано угоду, якою на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Це сприяло його подальшому переоснащенню та модернізації озброєння, а також збільшенню на території АР Крим замість виведення з України.

Наразі підозрювані переховуються від органів досудового розслідування за межами території України та оголошені у розшук.

У прокуратурі зазначили, що рішення суду надає можливість стороні обвинувачення ініціювати процедуру їх екстрадиції.

Зазначимо, "Харківські угоди" — договір, укладений між Україною і Росією про продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України з 2017 до 2042 року. Угода сприяла нарощуванню військової техніки та особового складу ЗС РФ, що в подальшому сприяло анексії Криму.

Раніше працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у державній зраді колишньому очільнику Міноборони України Михайлу Єжелю, який погодивши підписання "Харківських угод" допоміг Росії окупувати АР Крим.