Топменеджеру гірничо-збагачувального комбінату повідомили про підозру за понад 2 млрд грн несплачених податків

Топменеджеру гірничо-збагачувального комбінату повідомили про підозру за понад 2 млрд грн несплачених податків

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки та Офісом Генерального прокурора повідомила про підозру одному з топ-менеджерів Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, що входить до складу групи компаній Ferrexpo та належить українському олігарху-втікачу.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що завдяки  діям фігуранта справи підприємство ухилилося від сплати до держбюджету рентних платежів за користування надрами родовища залізних руд на суму близько 2 млрд гривень.

Слідство встановило, що посадовець упродовж 2018-2021 років вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства. Це і спричинило завдання значних збитків державі.

Кримінальне провадження відкрито за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Висновки комплексних експертиз, проведених під час досудового розслідування, підтвердили суму збитків для держбюджету у 2 млрд гривень.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу, а СБУ продовжує встановлювати всіх осіб, які можуть бути причетні до скоєння правопорушення.

В свою чергу у пресслужбі Полтавського ГЗК заявили, що станом на 2 лютого жодному топменеджеру компанії не було вручено повідомлення про підозру відповідно до чинного законодавства України.

"Ми стверджуємо, що звинувачення, висунуті слідчими органами, не відповідають дійсності. На даний момент не існує жодних узгоджених податкових зобов’язань, які не сплатило підприємство", - заявили на ПГЗК.

Там кажуть, що ГЗК розраховує та сплачує податок на ренту відповідно до чинного законодавства та судової практики, а також в аналогічний спосіб, як це здійснюють інші гірничодобувні компанії.

В пресслужбі вказують, що на початку 2022 року завершилась податкова перевірка комбінату за період квітня 2017 - червня 2021 року, Державною податковою службою було складено акт щодо можливих порушень сплати ренти. Підприємство надало свої пояснення та заперечення, після цього податківці не вчинили жодних податкових повідомлень-рішень щодо ренти стосовно ПГЗК, у чому вбачається відсутність їхніх претензій до підприємства.

"За останні місяці ПрАТ "Полтавський ГЗК" зазнало серії обшуків та інших слідчих дій зі сторони правоохоронних органів. Компанія відкрито співпрацює зі слідчими органами й на їх вимогу добровільно були передані всі документи згідно запиту. Спірні питання підприємство готове розглядати у судовому порядку в рамках чинного законодавства", - підкреслються в повідомленні.

Заяви ж СБУ та БЕБ комбінат вважає такими, що шкодять його діяльності, економіці регіону та держави й негативно впливають на інвестиційну привабливість України. Крім того, там скаржаться, що від тиску держорганів на підприємство страждають працівники та жителі громади, у якій працює комбінат.

Зазначимо, Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, що входить до складу групи компаній Ferrexpo, належить українському олігарху Констянтину Жеваго. 

Раніше через факти умисного ухилення від сплати податків на цьому підприємстві провели обшуки.

Раніше повідомлялося, що французькі правоохоронці 27 грудня затримали Констянтина Жеваго на гірськолижному курорті Куршевель.

Але підозрюваний у розтраті понад 2,5 млрд грн український бізнесмен вніс заставу в розмірі €1 млн і вийшов із-під варти.