Общество 10 сентября 2020 в 15:02

Неізольовані: в Україні зняли фільм про те, як виживали безпритульні під час карантину

Українські активісти зняли короткометражний документальний фільм про тих, хто опинився на вулиці під час жорсткого карантину в Україні

Неізольовані: в Україні зняли фільм про те, як виживали безпритульні під час карантину Неізольовані: в Україні зняли фільм про те, як виживали безпритульні під час карантину

"Шмат хліба або медична маска?" — запитує себе киянин, який опинився на вулиці під час епідемії коронавірусу. Сьогодні "актуально" порівнювати, яким було життя громадян до пандемії і після. Проте ніхто не звернув увагу на тих, хто опинився у найбільшій небезпеці під час атаки COVID-19 — безпритульних. 

Молодь з громадської організації "Життя буремне" допомагають безпритульним з 2017 року, а також є засновниками відомої instagram-сторінки про безпритульних suka_zhizn. В пік пандемії активісти зняли фільм, щоб кожен поглянув на життя очима того, хто щоденно потребує допомоги і знаходиться на межі. 

Подпишитесь на канал DELO.UA

Це екранізація буденності вулиці, яка шокує та звертає увагу на проблеми безпритульних. Реалізацію фільму профінансували Міжнародний Фонд "Відродження" та Європейський Союз в рамках гуманітарної ініціативи "Людяність і взаємодопомога". Стрічка показує одразу декілька історій, які безжально ілюструють реалії сьогодення у боротьбі з пандемією.

Так, Степан та Олексій втратили роботу та опинилися на вулиці. "Я грошей не просив. Я просив роботу..." — каже у фільмі Степан і закладає телефон у ломбард та їде до іншого міста. А Олексій думає, що йому купити — маску чи хліб: "Тридцять гривень. За що? Можна було купити поїсти: хлібину, чаю якого-небудь... Бувало таке, що лягав голодним спати. Нудить, слабкість у тілі." 

Сергій займається "прийомкою" та бачить кожен день тих, хто на межі голоду. Діна, літня жінка, якій 63 роки, і вона змушена шукати їжу на смітниках, адже "ніхто не хоче йти на той світ. Всі хочуть жити..."

Режисер фільму "Неізольовані" каже, що історії безпритульних команда збирала під час роздачі продуктових наборів: "Зйомки цього фільму продовжили те, що ми почали. У березні ми зібрали 2450 продуктових наборів для безпритульних під час карантину і видавали їх на вулицях Києва. До нас на роздачі приходили сотні безпритульних. Кожен з них розповідав свою історію життя і ми вирішили, що повинні показати ці історії людям..." 

"Пересічні люди під час оголошення карантину, думали: "А як мені буде на віддаленому режимі роботи, де замовляти їжу і так далі". Мене і колег турбувало дещо інше. Як будуть виживати безпритульні, які по суті залишилися сам на сам в порожньому місті. Ми з командою зрозуміли, що хочемо висвітлити саме цю тему, адже вміємо створювати аудіовізуальний контент. Виникло бажання витягнути на поверхню те, що покрито стигмою у суспільстві", — додала продюсер фільму Олена. 

Переглянути фільм можна за посиланням: https://www.instagram.com/tv/CErnLtsg9vQ/ 

Загрузка...
Новое видео
Как в Украине стартап S.Lab производит экологичный пенопласт и пластик из конопли и грибов
Загрузка...