Від вступу — одні вигоди

Сьогодні євроатлантичне співтовариство об'єднує країни, що є провідними на європейському континенті, а мені завжди хотілося, щоб Україна була в числі таких провідних країн. Це для мене аксіома.
Мы продолжаем сражаться с оккупантом на информационном фронте, предоставляя исключительно проверенную информацию и аналитику.
Война лишила нас возможности зарабатывать, просим Вашей поддержки.
Поддержать delo.ua

Реальними є економічні здобутки для України від вступу до НАТО. Наприклад, після того як Польща та Угорщина увійшли в Північноатлантичний союз, втричі були збільшені прямі іноземні інвестиції в економіку цих країн. Чому? Тому що довіряють своїм.

Існує багато закидів опонентів Північноатлантичного альянсу про те, ніби він є агресивним блоком. Але це вигадки радянської пропаганди та передвиборчої пропаганди деяких політичних сил в Україні. Але завжди слід орієнтуватися на конкретні цифри й аргументи. Коли мені скажуть, в яких випадках НАТО виступило агресором, я зможу дискутувати з приводу цього питання. Завжди згадують про бомбардування Бєлграду, але не згадують, що це відбулося після того, як на Балканському півострові відбувалася справжня громадянська й міжетнічна війна. Тобто зараз відсутні підстави говорити про те, що НАТО — це агресивна організація.

Приблизні строки вступу України до НАТО — це одвічне питання, про яке всі згадують. В України зараз є формат Інтенсифікованого діалогу «Україна-НАТО». Там в т. зв. «дорожній карті» виписані конкретні заходи з реалізації цієї програми. Мені здається, що треба просто кожен день робити чорнову рутинну роботу.