"Нафтогаз" придбає "Славутицьку ТЕС"

"Нафтогаз" придбає "Славутицьку ТЕС"

Антимонопольний комітет України дозволив підприємству "Нафтогаз Біоенергія" ("дочка" НАК "Нафтогаз України") придбати частку у статутному капіталі ТОВ "Славутицька ТЕС", яка перевищує 50% голосів у вищому органі управління товариства.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомила пресслужба АМКУ.

Наразі на "Славутицькій ТЕС" триває будівництво та ведення в експлуатацію когенераційної установки та котельні, що працюватимуть з використанням біомаси. 

Після завершення робіт ТЕС запрацює на повну, наразі станція не здійснює господарської діяльності.

Після введення в експлуатацію ТЕС вироблятиме електроенергію і постачатиме теплову енергію в територіальних межах Славутича Київської області.

"Введення "Славутицької ТЕС" в експлуатацію дасть змогу відмовитись від спалювання газу для виробництва енергії, на користь відновлювальних джерел. Як наслідок, місцева енерго- та тепло- генерація буде незалежною від постачання газу та його вартості, що забезпечить  посилення енергетичної безпеки України та покращить стан навколишнього середовища", — зазначили в АМКУ.

Зазначимо, що в Україні "зелена енергетика" опинилася на межі банкрутства. Сегмент відновлюваної енергетики потребує стабілізації, оскільки оплати за сонячну та вітряну електрогенерацію в країні недостатньо для покриття витрат станцій.

Крім того, деякі ТЕС зупиняються через бойові дії. Так, раніше через обстріл зупинила роботу Слов'янської ТЕС. Як зазначили у ПАТ "Донбасенерго", зроблено це було з метою збереження життя та здоров'я персоналу станції, а також у зв'язку з необхідністю евакуації працівників та членів їхніх сімей.