День у регіонах: через російські обстріли є жертви на Сумщині та Херсонщині

Сумщина, будинок, руйнування
Наслідки російських обстрілів Сумщини, 19 листопада 2023. Фото: Сумська обласна прокуратура

Війська РФ протягом дня 19 листопада обстріляли низку областей України, вбивши одну людину та поранивши ще кількох.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Ситуація на Херсонщині: росіяни вдарили з артилерії

Близько 11:15 окупанти обстріляли Херсон із реактивної артилерії, повідомили в обласній прокуратурі.

Внаслідок влучання снарядів був пошкоджений багатоповерховий житловий будинок. Атакою загарбники поранили 66-річну жінку та трирічну дитину. Постраждалим надано медичну допомогу.

Крім того, через пошкодження ще одного багатоповерхового будинку осколкові поранення отримав 59-річний чоловік. Йому медики також надали допомогу.

Пошкоджена будівля в Херсоні, 19 листопада 2023. Фото: Херсонська обласна прокуратура

Своєю чергою очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін поінформував про пʼятьох постраждалих в обласному центрі.

Дитину, яка отримала поранення, доставили до реанімації. Лікарі виявили у дівчинки мінно-вибухову травму, множинні осколкові поранення, проникаюче поранення грудної порожнини, загальну контузію, закриту черепно-мозкову травму, контузію легень. Також є підозра на уламок у судинному пучку грудної клітини.

Можливо, дитину необхідно буде перевести до київського медзакладу, додав чиновник. 

У прокуратурі зазначили, що правоохоронці розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Окупанти вбили чоловіка на Сумщині

Також війська РФ обстріляли цивільну інфраструктуру в м. Середина-Буда на Сумщині. За попередніми даними, окупанти відкривали вогонь із міномета, вказали в прокуратурі області.

Обстріл із застосуванням заборонених міжнародним правом методів ведення війни стався близько 18:30. 

Унаслідок атаки на території власного домоволодіння загинув 51-річний чоловік.

Правоохоронці проводять досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Обстріли Дніпропетровщини: загарбники пошкодили будинки

У Дніпропетровській області протягом дня під вогнем декілька разів був Нікопольський район, зазначив голова ОВА Сергій Лисак.

Росіяни з важкої артилерії били по Марганецькій і Червоногригорівській громадах, а також по Нікополю. 

Ворог пошкодив три приватні будинки та господарську споруду. Обійшлося без постраждалих.