Росія готує теракт на ЗАЕС 19 серпня - ГУР

Росія готує теракт на ЗАЕС 19 серпня - ГУР
Фото: Facebook/zapnpp

Головне управління розвідки заявляє, що окупанти оголосили несподіваний "вихідний" на Запорізькій атомній електростанції, що у відомстві розцінюють як свідчення підготовки теракту на об'єкті.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"19 серпня на ЗАЕС буде знаходитись тільки оперативний персонал. Всім іншим співробітникам вхід буде закрито. Також відомо, що представники "Росатому", які останнім часом постійно перебували на станції, терміново залишили територію об’єкту", - йдеться у повідомленні.

Одночасно Міністерство оборони РФ заявило про начебто підготовку інсценування провокації техногенної катастрофи на ЗАЕС з боку Збройних сил України, яка має полягати у витоку радіації, руйнуванні цілісності сховища ядерних відходів та виведенні реактора АЕС у стан позаштатної роботи.

В повідомлені йдеться, що це має статися під час візиту в Україну генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, тобто 17-19 серпня. Нагадаємо, що в п'ятницю генсек зі Львова має поїхати до Одеси.

"З наявної інформації стає зрозуміло, що окупанти після масштабних обстрілів Запорізької атомної станції можуть "підвищити ставки" і влаштувати реальний теракт на найбільшому в Європі ядерному об’єкті. До того ж, приурочити цей злочин до перебування в Україні Генерального секретаря ООН", - заявили в ГУР.

Нагадаємо, що 10 серпня Україна офіційно звернулася до ООН та Міжнародного агентства з атомної енергії з проханням про невідкладну організацію ними спільної міжнародної місії на окуповану ЗАЕС за участю військових експертів, але під керівництвом МАГАТЕ, причому з в'їздом на окуповану РФ територію виключно з боку території, підконтрольної Україні. В ООН таку ідею підтримали.

Натомість російська сторона заявляє, що це нібито загрожує небезпекою через можливість провокації з боку ЗСУ, які "є неоднорідними збройними формуваннями". В свою чергу, в Міністерстві закордонних справ РФ у четвер заявили, що пропозиції щодо демілітаризації ЗАЕС "є неприйнятними, їхня реалізація зробить станцію ще більш вразливою".