В Ізюмі знайшли масове поховання людей: Зеленський прокоментував (ФОТО)

В Ізюмі знайшли масове поховання людей: Зеленський прокоментував (ФОТО)
Фото: novynarnia.com

В Ізюмі Харківської області знайдене масове поховання людей. Про такий факт із відповідниии фото повідомляє низка ЗМІ, також це вже прокоментував у черговому відеозверненні президент Володимир Зеленський.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За його словами, необхідні процесуальні дії на місці вже розпочалися, але більше інформації – чіткої та перевіреної – має бути 16 вересня. Зазначимо, що місцева прокуратура чи поліція поки офіційно про таке це не повідомляють.

"Завтра ж в Ізюмі будуть журналісти – українські та міжнародні. Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається й до чого призвела російська окупація. Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм... Росія всюди залишає по собі смерть. І повинна за це відповідати. Світ повинен притягнути Росію до реальної відповідальності за цю війну. Зробимо все для цього", - заявив Зеленський.

Як вказує, зокрема, видання "Новинарня", зазначене поховання було знайдене у лісі поблизу міського кладовища в Ізюмі.

Повідомляється, що пошукова група ретельно обстежує поховання. Серед написів на хрестах є й такі, що вказують на принадежність загиблих до лав Збройних сил України. Ці могили огородили маркованими стрічками, позначаючи для майбутньої ексгумації.

Як зазначає "Радіо Свобода", наразі невідома точна кількість осіб, які захоронені в братській могилі осіб, що позначені як українські військові. Також невідомо, хто похований у сусідніх могилах. Вказано, що поховання знайдене біля кладовища, де під час окупації хоронили людей, які загинули від обстрілів або померли ж природною смертю. Наразі ще триває розмінування території.

Нагадаємо також, що у звільненому від російських окупантів селі Залізничне Харківської області виявлили чотири тіла мирних мешканців зі слідами катувань. Про вбивства односельчан правоохоронцям повідомили місцеві мешканці.