Війська РФ вдарили ракетами по Кривому Рогу: вражено дамбу водосховища, Інгулець вийшов з берегів

Війська РФ вдарили ракетами по Кривому Рогу: вражено дамбу водосховища, Інгулець вийшов з берегів

Кривий Ріг Дніпропетровської області надвечір 13 вересня зазнав удару вісьмома російськими крилатими ракетами, повідомив у Telegram-каналі заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Це терористичний акт проти наших людей, проти конкретного міста. Адже ракети прицільно летять в споруди, які мають критично важливе значення в життєзабезпеченні людей. Сьогодні російські війська направили максимальну кількість своєї зброї на гідротехнічні споруди. Мета очевидна – спроба створити надзвичайну ситуацію. Їм не важливо, чи залишаться люди без води, чи місто опиниться у воді", - вказав він.

За словами чиновника ОП, росіянам порібно створити паніку, в якій буде важко приймати рішення, і закликав людей не панікувати. Він додав, що зараз компетентні служби вже ліквідовують наслідки ракетних ударів, а на місці "координує роботу військова адміністрація" (зазначимо при цьому, що у самому Кривому Розі військова адміністрація, можливість створення яких президентом передбачено законом про правовий режим воєнного стану, не створвалася).

"Головне, що потерпілих серед мирного населення немає, а інше – відновимо. Ситуацію тримаємо під контролем", - підкреслив Тимошенко.

В свою чергу президент Володимир Зеленський підтвердив публікацією відповідного фото, що удар прийшовся по дамбі Карачунівського водосховища.

"Країна-терорист і далі воює проти мирного населення. Цього разу – ракетні удари по гідротехнічних спорудах і спроба затопити Кривий Ріг. Все, що можуть окупанти, – це посіяти паніку, створити надзвичайну ситуацію, спробувати залишити людей без світла, тепла, води та їжі. Чи зможе це нас зламати? Аж ніяк. Чи чекатиме на них справедлива відповідь і відплата? Безперечно, так", - підкреслив він.

<div><br></div><div></div>

О 21:53 Тимошенко повідомив, що на місці удару спостерігається виток води 100 кубометрів в секунду, через що підвищується відповідним чином рівень води в річці Інгулець.

"Це значний об'єм. Ми чітко усвідомлюємо масштаби задач, які стоять перед нами для ліквідації наслідків ракетних ударів. Рівень води по вулицях міста постійно моніторять спеціальні пости. А також спостерігають і за приватним сектором, будинки якого знаходяться у Інгулецькому та Центрально-Міському районі міста, де є ризик підтоплення", - написав він.

За його словами, "це виклик для всіх нас", але ситуація є контрольованою, для якнайшвидшої ліквідації загрози залучені усі служби.

В свою чергу у мережі розповсюдилася вже велика кількість фото та відео, що свідчать по значне підвищення рівня води в Інгульці після ураження дамби. Зокрема, вода знесла один з пішохідних мостів через річку - у районі МОДР.

<div><br></div><div></div>
<div><br></div><div><br></div>