З'явився перший депутат, готовий взяти Коболєва на поруки

З'явився перший депутат, готовий взяти Коболєва на поруки
Фото: ЕП

Народний депутат (фракція "Голос") Ярослав Железняк заявив про готовність взяти на поруки колишнього голову НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, про що сам Железняк написав на своєму каналі в Telegram.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Готовий взяти на особисту поруку Андрія Коболєва. Людину, у порядності та репутації якої у мене немає жодного сумніву. Сподіваюсь, що скоро ця ситуація отримає гідне закінчення", – написав Железняк.

І це при тому, що минулого тижня антикорупційні органи повідомили про підозру Коболєву у зловживанні службовим становищем під час забезпечення собі за перемогу компанії у Стокгольмському арбітражі з російським "Газпромом" виплати премій на 229 млн грн.

На думку слідства, ця сума суттєво перевищує нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн грн). У 2018-2019 роках Стокгольмський арбітраж за результатами двох спорів між компаніями на постачання і транзит газу ухвалив рішення, відповідно до яких "Газпром" мав доплатити НАК $2,56 млрд.

Водночас арбітраж повністю відхилив вимоги "Газпрому" до "Нафтогазу" за умовою "бери чи плати" за період 2012-2017 років у розмірі $56 млрд.

Вищий антикорупційний суд 19 січня розпочав засідання щодо обрання запобіжного заходу Коболєву. Прокурор просить застосувати до підсудного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або встановлення застави у 365 млн грн.