НБУ курс:

USD

41,70

+0,05

EUR

43,82

+0,10

Наличный курс:

USD

41,83

41,79

EUR

44,25

44,10

ВОЛЗ сьогодні та завтра

Основою телекомунікаційної інфраструктури України є первинна мережа, пріоритетним напрямком розвитку якої є будівництво магістральних цифрових волоконно-оптичних ліній зв"язку (ВОЛЗ).
Стратегии роста от ПриватБанка, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy и более 90 лидеров отрасли.
Киев, 12 декабря, офлайн
Забронировать участие

Основою телекомунікаційної інфраструктури України є первинна мережа, пріоритетним напрямком розвитку якої є будівництво магістральних цифрових волоконно-оптичних ліній зв"язку (ВОЛЗ).

На сьогодні діють ВОЛЗ: Ужгород — державний кордон Словаччини, Ужгород — державний кордон Угорщини, Львів — державний кордон Польщі, Київ — Чернігів — держкордон Білорусі ("Північ"), Київ — Одеса ("Південь").

Нещодавно введено в дію ВОЛЗ Київ — Львів ("Захід"). Зазначимо, ВОЛЗ "Захід", "Північ" та "Схід" створюють кістяк магістральних ліній України загальною протяжністю 2,5 тис.км.

Всі ВОЛЗ входять до Трансєвропейської та Трансазіатської телекомунікаційних систем (проекти ТАЕ, TЕL, BFOCS та ІТУР, про які буде йти мова), що дозволяють забезпечити потреби України в сучасних лініях зв"язку та сприяти її інтеграції у світовий телекомунікаційний простір.

Завдяки цим лініям можна значно розширити перелік послуг зв"язку: ISDN (цифрова мережа з інтеграцією послуг, що дозволяє здійснювати передачу аудіо-, відео, та голосової інформації), вихід в глобальну комп"ютерну мережу INTERNET, надання відео-конференцзв"язку тощо.

На сьогодні закінчено тендер на постачання кабелю для будівництва ВОЛЗ "Дніпро-Донбас" (Київ — Олександрія — Дніпропетровськ — Запоріжжя — Донецьк — Луганськ — держкордон Росії), "Схід" (Київ — Олександрія — Кременчук — Полтава — Харків — держкордон Росії), "Таврія" (Київ — Олександрія — Миколаїв — Херсон — Сімферополь — Севастополь — Ялта).

Ведеться підготовка до проведення тендеру на постачання обладнання ліній систем передач.

Переможцями тендеру на постачання кабелю визнано дві фірми: Ericsson та Одеський кабельний завод. Останній буде обслуговувати ВОЛЗ "Дніпро-Донбас" та "Схід", а фірма Ericsson — ВОЛЗ "Таврія".

Коментар

Микола Будик, головний інженер ВАТ "Одесакабель":

— Боротьба була дуже серйозна. У тендері брали участь такі відомі фірми як Siemens, Ericsson, Simitone Corporation, Norton Telecom.

В екстремальних умовах нам вдалося виграти 70% тендеру, що передбачає поставки 2 200 км оптичного магістрального кабелю. До цього ми йшли давно. Завод серйозно поставився до дизайну та технічних характеристик кабелю. Сьогодні Одеський кабель відповідає світовим стандартам.

Одеський кабельний завод виступив у консорціумі з фірмами "Каманацу Корпорейшн" та "Керос". Справа в тому, що тендер був "під ключ", а це не лише поставка кабельної продукції, а й вимірювальна техніка, кабельні аксесуари тощо. Взагалі тендер коштує близько $100 млн., в т.ч. постачання волоконно-оптичного кабелю — $10 млн. Звичайно, у заводу вільних коштів немає, тому будуть залучатися кредити. Але з банками поки що не визначилися. В стадії підготовки тендер на поставку обладнання систем передач на ВОЛЗ. "Тирозв"язок" закінчив тендерну документацію, яка знаходиться зараз на коректурі в "Укртек". Одразу після закінчення внесення поправок тендер буде оголошено. Передбачається, що в ньому візьмуть участь фірми, обладнання яких вже перебуває на території України — АТ2Т (США), Alcatel (Франція), Norton (Канада), "Чізара", Ericsson (Швеція) тощо.

Зараз проводиться тендер на підрядні (будівельно-монтажні) роботи. В ньому беруть участь 5 фірм: 4 підприємства холдингової компанії "Свемон" та фірма "Тіменс". В першій половині грудня будуть відомі переможці тендера.

Вигідне географічне розташування України дає їй можливість брати участь у міжнародних телекомунікаційних проектах ІТУР (Італія — Туреччина — Україна — Росія).

Система здана в експлуатацію в жовтні минулого року. Траса системи загальною протяжністю 3,5 тис.км проходить по Середземному морю від Палермо до Стамбула, а в Чорному морі розгалужується на дві лінії — до Одеси та Новоросійська.

Ємність системи — близько 8 тис. цифрових каналів. Бюджет проекту становить $155 млн. Частка інвестицій "Укртелекому" у цьому проекті складає 19,5%. Продовженням ІТУР на території України стала ВОЛЗ "Південь", що з"єднує Київ і Одесу із відгалуженнями на Черкаси, Кіровоград та Миколаїв. Довжина цієї лінії — 1,2 тис.км.

TEL ("Трансєвропейські лінії") реалізуються з метою створення загальноєвропейської наземної волоконно-оптичної цифрової системи зв"язку загальною довжиною понад 14 тис.км, яка з"єднає телекомунікаційні мережі Австрії, Німеччини, Угорщини, Польщі, Литви, Румунії, Словаччини, Словенії, Хорватії, Чехії, Білорусі, Молдови, Югославії, Болгарії, Греції, України та Росії. В межах проекту TEL вже збудовано три ВОЛЗ: Львів — Краків, Ужгород — Кишварда (Угорщина), та Ужгород — Михайловце (Словакія).

ТАЕ (Трансазіатсько-Європейська волоконно-оптична кабельна система) загальною довжиною близько 20 тис.км прокладатиметься від Шанхаю (Китай) через всю Центральну та Середню Азію, країни Закавказзя та Європи до Франкфурту-на-Майні (Німеччина).

BSFOCS (підводно-морська волоконно-оптична кабельна система "Чорне море"). Проект передбачає будівництво та експлуатацію підводної кабельної системи загальною довжиною 1 500 км, яка пройде по акваторії Чорного моря від Варни (Болгарія) через Одесу до Поті (Грузія), а також з"єднає Варну з Новоросійськом. В реалізації проекту беруть участь Україна, Болгарія, Греція, Грузія, Кіпр, Білорусь, Росія.

Вже створені та майбутні ВОЛЗ, а також радіорелейні лінії зв"язку в комплексі з міжнародними проектами забезпечать Україні вихід на цифрові телекомунікаційні мережі країн Європи та Азії.

o o o o