- Категорія
- Новини компаній
- Дата публікації
Загроза штрафів від НБУ: як швидко підготувати звітність без паніки
Наприкінці минулого року НБУ значно розширив список даних, які банки та інші кредитори зобов'язані подавати до Кредитного реєстру. Однак, більшість фінансових установ, користуючись перехідним періодом, вирішили спочатку зосередитися на більш нагальних завданнях. Тепер, коли термін подання звітності настав і включились штрафні санкції, з'ясувалося, що більшість нових даних необхідно вводити вручну, адресна інформація часто не актуальна або неповна, а процес заповнення нових форм потребує значних ресурсів і часу.
У багатьох установах виникла паніка: час вичерпано, а підготовка звітності до вимог НБУ виявилася складною через численні перейменування вулиць і населених пунктів, що додало хаосу в їхні бази даних. До того ж, багато установ стикаються з проблемами неструктурованої або неповної інформації в цих базах — розповідає CEO компанії DM Solutions, Олена Григораш.
Коли така інформація надходить до НБУ, регулятор не має можливості самостійно її виправляти, через що хаос посилюється: недостовірні та неповні дані додаються до Кредитного реєстру, що ускладнює отримання точної інформації про позичальників. Це стає проблемою для самих кредитних установ, які запитують дані з реєстру для оцінки позичальників.
Очікувана реакція НБУ очевидна: регулятор не буде виправляти реєстр самостійно, але може впливати на тих, хто надає неякісну інформацію. Санкції за порушення вже відомі — це фінансові штрафи. Тому фінустановам варто очікувати на заходи впливу за несвоєчасну або неякісну звітність.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaКоманда DM Solutions помітила значне збільшення попиту на послуги з моніторингу, корекції та доповнення адресних баз даних фінансових установ, що пов’язане з наближенням термінів застосування штрафів від НБУ у новій формі Кредитного реєстру 2.0. Тому, ми розробили спеціальний комплекс продуктів, який автоматизує підготовку бази до звітності та оптимізує її використання.
До того ж за останні шість місяців 2024 року було перейменовано 20 602 вулиці і це рекордний показник за останні 10 років, команда DM Solutions ретельно відслідковує зміни в назвах вулиць і населених пунктів в Україні, зберігаючи їх в повному архіві Довідника адрес України, починаючи з 2012 року, який можна придбати оффлайн, або користуватись онлайн на платформі GeoData.Online.
Як це працює? Спеціальний алгоритм аналізує базу даних клієнта та приводить її до відповідного стандарту. Він виправляє помилки у назвах вулиць та населених пунктів, актуалізує їх після перейменувань, додає поштові індекси та інші необхідні дані. Усі дублікати усуваються. Також алгоритм може визначити статус території: тимчасово окупована, в зоні бойових дій чи підконтрольна Уряду, що є особливо важливим в умовах війни. Оброблені бази дозволяють корректно працювати з Дія-ID та Банк-ID. Програма обробляє до 1 млн записів за 36 хвилин, що дозволяє вчасно підготувати звітність навіть тим, хто затримався.
До речі, така обробка даних корисна не лише для звітності, а й для покращення комунікацій з клієнтами, підвищення якості бізнес-аналітики та оптимізації логістики. За досвідом DM Solutions, у комерційних компаніях кількість дублікатів може перевищувати 10%, що викривляє реальну картину клієнтської бази та її географію. Обробка таких даних допоможе знизити витрати, краще зрозуміти своїх клієнтів і налагодити ефективні комунікації з ними.
Автоматизація обробки даних — ключове рішення для банків та фінансових установ, що прагнуть уникнути штрафів і забезпечити точність даних у Кредитному реєстрі 2.0. Використовуйте рішення від DM Solutions, щоб підготувати звітність без помилок та покращити ефективність роботи. Звертайтеся до нас вже зараз, щоб оптимізувати свої бази даних і мінімізувати ризики санкцій від НБУ.