Мнения 09 мая, 14:05

Чому необхідно перенести Адміністрацію Президента

Нація і держава будуються на символах. І саме символів нової України нам бракує всю добу незалежності

Чому необхідно перенести Адміністрацію Президента Чому необхідно перенести Адміністрацію Президента

Погодьтесь, що АП, Кабмін і ВР — це символи совка. Вони не були засновані нами, а дісталися нам у спадок — з усіма своїми імперськими замашками про прослуховування, барабанними телефонами і їдалками. І от ми 28 років борсаємося на руїнах цієї імперії.

Будівлі самі собою, звісно, не можуть бути причиною наших невдач. Але водночас урядовий квартал — це не просто бетон і камінь. Урядові будівлі — це сукупність практик стосовно того, як приймаються рішення, як організована робота. Там зберігається певна історія, яка створює фон і відчуття всім, хто перебуває всередині. Там завжди працює правило "тут так завжди робили". Погодьтесь, що в замку Дракули не вийде зробити різнокольоровий комфортний google офіс, який надихатиме працівників на креатив та позитивний настрій.

Ось кілька моїх аргументів, чому новий президент мусить перенести свою адміністрацію:

1. Символ волі. Рішення перенести АП — це прояв колосальної волі проти системи. Завжди всі хороші ідеї чи ініціативи розбиваються об бюрократію. Чиновники знайдуть мільйон причин, чому щось не можна. Вони піднімуть сотні радянських актів на підтримку своїх аргументів. Рішення перенести АП — це злам. Це демонстрація спроможності приводити в життя найскладніші рішення.

2. Символ змін. Перенесення АП — це зміна історичного масштабу. Ба більше, перенесення до модного сучасного офісу з openspace, з креативними конференц-залами, з великими скляними вікнами — це про дух нової епохи. Це про нове управління. Це про круту модну креативну глобальну Україну. Це про нове покоління і дух цього покоління. Зрештою, саме це відповідає тренду, який започаткував Володимир Зеленський під час виборчої кампанії, — злам старих схем.

3. Завершення декомунізації. Урядовий квартал є частиною одного комуністичного ансамблю з вулиць і площ Леніна. Совок — це не лише назви, це й місця, і практики політичного управління. Перенесення АП є продовженням декомунізації і створенням українського нового символічного поля.

Тепер про практику. Зараз розповідають, що це неможливо на практиці. Такі твердження для мене звучать подібно до "Ленін буде вічно живий!". Усе це повна дурня. Так, є купа різних спецзв'язків та інших обмежень з часів совка. Але давайте чесно: всі політики користуються whatsup, а не спецзв'язком. По-друге, і це важливіше: Янукович клав на всі обмеження, і фактично здійснював керівництво з Межигір'я.

Сценарій перенесення АП

1. Президент відразу визначає своєю резиденцією новий офіс, де розміщується спочатку він і апарат.

2. Важливі зустрічі і наради відбуватимуться в старій АП.

3. Впродовж року тривають переговори з Кличком щодо будівництва нового урядового кварталу. Відповідні кошти на будівництво нового урядового кварталу виручаються із продажу майна ДУС, а також з бюджету Києва, який особливо виграє від перенесення кварталу.

На мою думку, новий квартал має бути розміщений на лівому березі Києва. Це питання логістичне і інфраструктурне, оскільки зранку немає заторів в бік лівого берега. Плюс розміщення там урядових будівель почне розвивати лівий берег як діловий центр, а не лише як спальний район.

Загрузка...
Информационный партнер проекта Ukr.net
Новости со всех уголков Украины на https://www.ukr.net/
Загрузка...