• Главная
  • Мнения
01 января 2007 в 1:01

Поки це ще не смертельно

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі України - результат економічного курсу минулого року. Погіршення сальдо почалося приблизно із середини минулого року

Інакше і не могло бути. Ця ситуація є результатом переорієнтації з підтримки експортера на підтримку імпортера. Якщо говорити про наслідки таких процесів для економіки України, то я б не сказав, що вони будуть дуже негативні. Новий уряд, сподіваюсь, буде націлений не на тимчасові орієнтири, а орієнтуватиметься на тривалі терміни. Думаю, що і Національний банк поки що витримає таку ситуацію.


Збереження тенденцій негативного сальдо в торговому балансі буде означати, що ми помилилися на виборах до Верховної Ради 26 березня. Негативне сальдо погіршить ситуацію з національною валютою. Довелося б застосовувати якісь інші чинники збереження курсу національної валюти, або трішечки там інфляцію відпускати, або ще треба було б чимось пожертвувати для того, щоб втриматися. Я не думаю, що для нашої економіки буде так просто тривалий час витримувати негативне сальдо, і щоб валюта залишалася стійкою, і щоб інфляція була менше 10%.


Стосовно ситуації з бюджетом в даних умовах, то я думаю, що він просто буде переглянутий. Бо ж у нас є показники економічного зростання, які закладені в обрахунок бюджету, вони не будуть досягнуті. Є великі сумніви, що зростання буде вище 4% поточного року. При розрахунку надходжень в бюджет поточного року брали, по-моєму, 6%. На мою думку, ось ця ситуація з економічним ростом матиме більший вплив на ситуацію з бюджетом, ніж негативне сальдо торгового балансу.


Якщо ж говорити про те, чим може вилитися для простих громадян України домінування імпорту над експортом, то треба зазначити, що для простих громадян відразу нічого поганого ніби і не відбудеться. Якщо імпорт домінує над експортом — це не є якоюсь дуже поганою річчю. Посилюється жорстка конкуренція на ринку, і ціни не будуть зростати на товари та послуги. Але ж це може бути погано для економіки, і, як наслідок, опосередковано може бути погано і для громадян. Але не як для споживачів, а як для працівників. Бо ж десь можуть бути втрачені робочі місця, десь не буде зростати, чи навіть буде падати, заробітна плата.

раздел:

По теме:

В ноябре внешний долг увеличился на 12,6% до $9,195 млрд., внутренний уменьшился на 4,4% до 16,866 млрд. гривен
Политика и экономика 28 декабря 2006 в 10:50

В ноябре внешний долг увеличился на 12,6% до $9,195 млрд., внутренний уменьшился на 4,4% до 16,866 млрд. гривен

В ноябре прямой внешний долг Украины увеличился на 12,58%, или на 1 027,3 млн. долларов, составив на 30 ноября 9 194,7 млн. долларов. Об этом говорится в сообщении Министерства финансов

Минэкономики сохранило прогноз роста ВВП 6,5% в 2007
Экономика 28 декабря 2006 в 17:04

Минэкономики сохранило прогноз роста ВВП 6,5% в 2007

Министерство экономики сохранило прогноз роста валового внутреннего продукта на уровне 6,5% в следующем году

Загрузка...
Информационный партнер проекта Ukr.net
Новости со всех уголков Украины на https://www.ukr.net/
Загрузка...