В Украине на данный момент всего 23 налога — эксперт

Начальник отдела налоговой политики и методологии налогообложения Нацуниверситета Государственной налоговой службы Дмитрий Серебрянский рассказал, что после вступления в силу Налогового кодекса количество налогов сократилось почти в два раза (укр)
Мы продолжаем сражаться с оккупантом на информационном фронте, предоставляя исключительно проверенную информацию и аналитику.
Война лишила нас возможности зарабатывать, просим Вашей поддержки.
Поддержать delo.ua

З метою зменшення податкового навантаження і спрощення оподаткування для платників Податковим кодексом у 2011 було зменшено кількість загальнодержавних податків з 29 видів до 19, а кількість місцевих податків з 14 до 4. Таким чином загальна кількість податків і зборів в Україні в 2011 році скоротилась майже в половину.

При цьому максимальна кількість відрахувань, які здійснює середньостатистичне підприємство разом із соціальними виплатами, складає 71 платіж на рік. За рік податкової реформи відбулось майже подвійне скорочення кількості таких відрахувань.

Разом з тим під час розповсюдження інформації щодо рейтингу Doing business відбулась підміна понять, а саме: якщо уважно розглянути методологію розрахунку, яка розміщена на сторінці Doing business, можна побачити, що рейтинг рахує не податки, а кількість платежів за ними.

Експерти, що робили дослідження, внесли до списку податків такі платежі, як внески до Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування тощо. Ці платежі не адмініструються податковими органами, і до податків їх відносити некоректно.

У рейтингу на 2011 не враховано також зміни щодо соціальних платежів. З 1 січня 2011 року єдиний соціальний внесок замінив відразу чотири платежі до різних фондів — соціального страхування, пенсійного, страхування від нещасних випадків на виробництві, страхування з тимчасової непрацездатності.

Фахівці Світового банку та "PricewaterhouseCoopers", які працюють в Україні, також не врахували суттєвий прогрес щодо подання електронної звітності платниками податків. У країнах, де електронною подачею декларацій та сплатою податків користується більшість підприємств середніх розмірів, вважається, що податок сплачується один раз на рік, навіть якщо подача звітності та платежі здійснюються частіше.

"Дело" обратилось за комментарием к компании PricewaterhouseCoopers в Украине.