Продажі автомобілів у Європі впали на 22% у грудні через дефіцит чіпів

Продаж автомобілів в Європі, автомобільні ринки ЄС
Деякі ринки ЄС все ж таки демонструють зростання. Фото: Depositphotos

Кількість зареєстрованих легкових автомобілів у Європейському Союзі зменшилася у грудні 2021 року на 22%, до 950 218 одиниць, через кризу з поставками чіпів для авто. Про це повідомляє Європейська асоціація автовиробників (АСЕА).

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Експерти відзначають стрімке скорочення продажів вже шостий місяць поспіль. Більшість ринків регіону у грудні зіткнулися з двозначним падінням, зокрема: Італія (-27,5%), Німеччина (-26,9%), Іспанія (-18,7%) та Франція (-15,1%). Фактично, єдиними автомобільними ринками ЄС, що розширилися минулого місяця, були Болгарія, Хорватія, Латвія.

Загалом за 2021 рік продаж нових автомобілів впав на 2,4%, до 9,7 мільйона одиниць, незважаючи на рекордно низьку базу порівняння 2020 року. Цей показник став найгіршим результатом з того часу, як асоціація почала аналізувати ринок на початку 1990-х років.

"Це падіння стало результатом дефіциту напівпровідників, який негативно позначився на виробництві автомобілів протягом усього 2021 року, але особливо у другій половині року", — зазначили в АСІ.

На тлі кризи в 2021 році загальна кількість зареєстрованих автомобілів в ЄС була на 3,3 мільйона одиниць меншою за докризові продажі у 2019 році.

Водночас деякі ринки ЄС демонструють збільшення. Наприклад, в Італії спостерігалося найвище зростання (+5,5%), за нею слідують Іспанія (+1,0%) та Франція (+0,5%).

Водночас світовий авторинок у 2021 році збільшився на 5%. Лідерство в рейтингу країн із найбільшим обсягом продажів авто зберіг за собою Китай. У цій країні за рік продали 25 мільйонів 508 тисяч автомобілів, що на 4,3% вище за показник 2020 року.