Керувати "Мистецьким арсеналом" знову буде Островська-Люта, Кулиняк позначився хворим

Керувати "Мистецьким арсеналом" знову буде Островська-Люта, Кулиняк позначився хворим
Олеся Островська-Люта, генеральний директор Мистецького арсеналу. Фото: facebook.com/olesy

Скандальний конкурс на керівника Мистецького арсеналу вдалося завершити з другої спроби. Культурний загал святкує перемогу — протести проти нечесних прийомів голосування спрацювали

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Скандальний конкурс на керівника "Мистецького арсеналу" закінчився перемогою Олесі Островською-Лютою, яка очолює цю інституцію з 20016 року, тож зміни керівника не буде.

Конкурс відбувався повторно. Вперше жоден із кандидатів не набрав прохідної кількості голосів. Цього разу за кандидатуру Островською-Лютою проголосували одноголосно усі члени конкурсної комісії, повідомляється на сайті інституції.

Михайло Куліняк, екс-міністр культури під час президентства Віктора Януковича, який вважався головним претендентом Островською-Лютою, на повторний конкурс не прийшов, пославшись на поганий стан здоров'я, а програму свого бачення майбутнього інституції надіслав електронною поштою і повинен був продемонструвати її онлайн, але не вийшов зв'язок.

Ще на першому конкурсі, що проходив 6 липня, проти його кандидатури виступали деякі кандидати та члени конкурсної комісії, заявляючи про порушення конкурсних процедур.

Крім того, напередодні першого конкурсу дві учасниці комісії, Ірина Подоляк та Мирослава Лубківська (Барчук), розкритикували Державне управління справами , у віданні якого перебуває "Мистецький арсенал", за втручання у роботу комісії та вплив на її членів. Кандидатка Ольга Балашова заявила про намір подати до суду. "І так має зробити кожен кандидат, хто бере участь у цьому шапіто. Я думаю, що в моїй країні будь-хто, хто підробляє так зухвало конкурсну процедуру, рано чи пізно опиняється в суді", - сказала вона.

Іван Козленко, колишній керівник Довженка-Центру, назвав те, що відбувається на першому конкурсі, реваншем методів режиму Януковича.

"Це просто божевілля, що така людина, як Кулиняк, знову з'явилася зі смердючого болота минулого", - написав він на своїй fb-сторінці.

До процедури повторного голосування культурна спільнота претензій не мала.

"Дуже радий за Олесю Островську-Люту, яка знову очолить "Мистецький арсенал". Блискучий виступ та гідна перемога. Вам там було чути, як усі ми полегшено зітхнули?" - Написав на своїй fb-сторінці Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.

Презентуючи своє бачення майбутнього "Мистецького арсеналу", Олеся Островська-Люта наголосила, що це інклюзивне та вільне місце, де люди можуть дебатувати, переживати естетичний досвід, обмінюватись рефлексіями та думками, аби розуміти нашу сучасність.

  • Олеся Островська-Люта за освітою культуролог, має досвід роботи у благодійному фонді "Відродження", у Центрі сучасного мистецтва, у Фонді Ріната Ахметова "Розвиток України".
  • Після Майдану працювала в команді міністра культури Євгена Ніщука його заступником, а після призначення до Мінкульту В'ячеслава Кириленко звільнилася та керувала Аналітичним центром у pro.mova. Також працювала як експерт на платформі "Культура-2025". 2016 року виграла конкурс на посаду генерального директора "Мистецького арсеналу", яким керує досі.