Міненергетики призначило перші торги з продажу газу соціальним підприємствам

Торги по продаже газа
Производители заранее подали заявки на участие в аукционе. Фото: Depositphotos

Міністерство енергетики України повідомило, що перші торги з продажу природного газу приватних видобувачів соціальним підприємствам пройдуть 17 січня о 15.00, передає прес-служба відомства.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Торги із продажу енергоресурсу проведуть на платформі "Української енергетичної біржі".

Щоб взяти участь в аукціоні, підприємства, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значущість, подали заявки наперед.

Наказом Міністерства енергетики від 14 січня затверджено персональний склад та положення про комітет з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів запровадив механізм допуску виробників продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значущість, до біржових торгів із продажу газу.

Ще у 2021 році виробники, зокрема й соціально значущих продуктів, зіткнулися з енергокризою. Українські хлібовиробники заявили про неможливість працювати в таких умовах і попереджають про закриття підприємств та перебої з постачанням хліба.

На тлі проблеми Міністерство аграрної політики та продовольства України затвердило список виробників соціально значущих продуктів, які зможуть отримувати газ з обмеженою націнкою.

До цієї категорії належать виробники пшеничного борошна, пастеризованого молока, житньо-пшеничного хліба, курячих яєць, соняшникової олії та курячих тушок.