АМКУ почав перевіряти "Карпатсмоли" через скарги вітчизняних виробників ДСП та меблів

Основними конкурентами ТОВ "Карпатсмоли" на ринку КФК є імпортери із пропозицією іноземного виробництва
Фото: Delo.ua

Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав розслідувати діяльність ТОВ "Карпатсмоли" щодо дотримання вимог законодавства при реалізації карбамідоформальдегідного концентрату (КФК) у 2021 році.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Як повідомляє прес-служба АМКУ, основним виробником КФК в Україні є товариство з обмеженою відповідальністю "Карпатсмоли".

За інформацією відомства, основними конкурентами ТОВ "Карпатсмоли" на ринку КФК є імпортери із пропозицією іноземного виробництва.

У квітні 2019 року КФК було внесено до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, виробництво яких перебуває у Російській Федерації.

Наприкінці 2021 року імпортери з Республіки Білорусь повідомили споживачам КФК про припинення поставок.

У зв'язку з цими подіями до АМКУ почали надходити листи вітчизняних виробників деревостружкових плит (ДСП) та меблів щодо критичної ситуації на ринку КФК та поведінки "Карпатсмол" щодо обсягів поставок товару та його цінової політики.

Представники підприємств повідомили, що на ринку спостерігається нестача КФК, що загрожує зупинкою великих виробників, зокрема ДСП та меблів, що є продукцією з доданою вартістю.

Комітет з власної ініціативи розпочав розслідування дій ТОВ "Карпатсмоли" на предмет дотримання законодавства щодо захисту економічної конкуренції під час реалізації КФК у 2021 році.

Карбамідоформальдегідний концентрат (КФК) використовується в основному в деревообробній промисловості для випуску деревостружкових плит різного призначення: ДСП, ДВП, МДФ, ХДФ, OSB, фанери та інших продуктів меблевої галузі.

Нагадаємо, у квітні 2017 року Міжвідомча комісія України з міжнародної торгівлі за дорученням Міністерства економічного розвитку та торгівлі України розпочала антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну карбамідоформальдегідного концентрату походженням із РФ.

Раніше повідомлялося, що починаючи з 2015 року в Україні ведеться боротьба за розвиток місцевої деревообробної промисловості.