Греція заявила, що Туреччина "загрожує її суверенітету"

Греція заявила, що Туреччина "загрожує її суверенітету"

Греція повідомила голову Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутеррішу, що Туреччина прямо "кидає виклик" її суверенітету над островами у східній частині Егейського моря та "проводить ворожу політику, яка дестабілізує регіон".

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє видання AP.

"Греція публічно закликає Туреччину припинити ставити під сумнів суверенітет Греції над її островами в Егейському морі, зокрема, за допомогою юридично необґрунтованих та історично неправдивих тверджень та утримуватися від загроз Греції війною", - йдеться в листі Греці до генсека ООН.

Туреччина вимагає, щоб Греція демілітаризувала свої східні острови. Грецький уряд називає вимогу навмисним невірним тлумаченням давніх угод і звинувачує Туреччину в активізації ворожих дій.

"Дуже загрозливі дії Туреччини включають неодноразові обльоти грецької території винищувачами порушуючи міжнародне право", - йдеться в листі .

Греція та Туреччина кілька десятків років ведуть суперечку через морські кордони, але ситуація загострилася у 2020 році, коли активізувалися розвідувальні роботи на нафту та газ у східному Середземномор'ї. Тепер конфлікт двох країн сконцентрувався довкола прав на буріння нафтових та газових свердловин у цьому регіоні.

Фото: ua.depositphotos.com