НБУ курс:

USD

41,57

+0,13

EUR

45,35

+0,18

Готівковий курс:

USD

41,60

41,51

EUR

45,50

45,28

Україна втратила доступ до світових ринків капіталу – НБУ

Інвестору зараз вигідніше купувати папери на вторинному ринку
Фото: Depositphotos

Україна тимчасово втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу через стресові рівні ставок.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив директор департаменту відкритих ринків Національного банку України (НБУ) Олексій Лупін, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Геополітика призвела до зростання "пені за ризик" для України і на зовнішніх ринках, і на внутрішніх. Причому на зовнішніх ринках дохідність українських ОВДП (облігації внутрішньої державної позики – Delo.ua ) досягла стресових рівнів, двозначних, і, на жаль, тимчасово Україна втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу", – заявив Лупін.

За його словами, внутрішній ринок краще пережив події у відповідь, зокрема, якщо порівнювати з березнем 2020-го, де пікові показники відсоткової ставки на вторинному ринку ОВДП були на рівні 20-25%, то 19 січня 2022 року пікові ставки тут становили 16-17%.

Він зазначив, що раціональному інвестору зараз вигідніше купувати папери на вторинному ринку, проте вважає, що це тимчасове явище і після деескалації прибутковості на ринках зрівняються, і Мінфін зможе залучати гривню на аукціонах.

Раніше повідомлялося, що на початку грудня вклади українців у облігації внутрішньої держпозики зросли до історичного максимуму — 24 млрд грн у всіх валютах.

Нагадаємо, станом на 1 січня 2022 року міжнародні резерви України склали 30 млрд 940,9 млн доларів США.

Джерело фото: Depositphotos