Гранти на кліматичні інновації: підприємці можуть отримати до 50 тисяч євро

Гранти в Україні
Компанії мають бути готові до співфінансування у розмірі не менше ніж 25 % від суми гранту. Фото: Depositphotos

До 28 лютого підприємці можуть подати заявку на грант "Кліматичні інноваційні ваучери" для МСБ України. В рамках програми можна отримати до 50 тисяч євро на розробку або впровадження у бізнес процесів екологічних технологій, які зменшують викиди парникових газів та підвищують ефективність споживання енергії.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомляє прес-служба проєкту "Кліматичні інноваційні ваучери".

Переможці можуть надіслати гроші на оплату різноманітних послуг. Організатори проекту вважають, що такі гранти допоможуть удосконалити або фіналізувати інновацію та вивести низьковуглецеві продукти та проекти на ринок.

Зокрема ваучер може покрити вартість послуг з дизайну прототипів кліматичних технологій, сертифікацій, тестування та патентування, розробки IT компонентів, маркетингових послуг тощо.

"Взяти участь у грантовому конкурсі можуть компанії малого та середнього бізнесу, які впроваджують або розробляють дружні до навколишнього середовища технології, зареєстровані як юридична особа (приватна компанія) на території України, що здійснюють свою діяльність не менше 1 року до подання заявки та готові до співфінансування розмірі не менше 25% від суми гранту", - пояснили у прес-службі проекту.

Проект оцінюватимуть за кількома критеріями:

  • рівень інноваційності проекту;
  • вплив на скорочення викидів парникових газів;
  • здатність до масштабування та використання в інших секторах;
  • ринковий потенціал продукту чи проекту.

Підприємці одержують гроші на створення кліматичних інновацій у рамках цього проекту вже не перший рік. 2021-го 6 українських компаній отримали ваучери на загальну суму майже 240 000 євро і вже впроваджують зелені інновації у своєму бізнесі.

Нагадаємо, Кабмін підтримав скасування оподаткування іноземних грантів для проведення наукових досліджень та розробок.

Зміни забезпечать законодавчу основу спрощення виплат, оподаткування товарів та послуг у межах проектів, здійснюваних з допомогою міжнародного грантового фінансування.

Фото: Depositphotos