Укрексімбанк видасть кредит ДП "Антонов" для виробництва протипожежного літака Ан-32П

Літак АН-32П
Літак АН-32П. Фото: MilitaryAviation.in.UA

Укрексімбанк та підприємство "Антонов" уклали довгостроковий договір, який забезпечить фінансування виробництва спеціалізованого літака ля Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Про це повідомляє прес-служба фінустанови.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Між банком та підприємством було укладено довгостроковий договір на фінансування виробництва протипожежного літака Ан-32П для ДСНС України. Ця угода є одним з етапів створення європейського авіаційного хабу пожежної безпеки, який дозволить оперативно реагувати на інциденти зі стихійними лихами та техногенними аваріями в Україні та в Україні інших регіонах, де це необхідно", – повідомив директор Департаменту корпоративного бізнесу державного сектору Укрексімбанку Віталій Погосян.

Літак Ан-32П призначений для гасіння лісових пожеж, транспортування та десантування пожежних та спеціального спорядження, обладнання та вантажів, необхідних для їх роботи. Ця техніка також зможе активно впливати на хмари – штучно спричиняти опади над зоною пожежі.

У грудні 2021 року командир Спеціального авіаційного загону Державної служби з надзвичайних ситуацій України Костянтин Коломін та генеральний директор держпідприємства "Антонов" Сергій Бичков підписали контракт на постачання протипожежного літака АН-32П для Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС.

Постачання літака очікується у 2022 році, його приблизна вартість – 400 млн грн. Це буде п'ятий літак Ан-32П в авіапарку ДСНС.

Наприкінці 2021 року державне підприємство "Антонов", яке входить до складу концерну "Укроборонпром", продемонструвало також перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р.

У програмі його створення беруть участь понад 30 українських підприємств, які освоїли виготовлення 177 виробів для нього. військово-транспортний Ан-178 може використовуватися для перевезення особового складу, доставки озброєння та легкої військової техніки посадковим та парашутним способами, а також для транспортування вантажів.