Про Державний бюджет України на 2010 рік

Проект Закону України Про Державний бюджет України на 2010 рік - нормативна база - частина третя

Проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" частина перша

Проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" частина друга

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни;
особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби;
ветеранам органів внутрішніх справ;
ветеранам податкової міліції; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби;
ветеранам служби цивільного захисту;
ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранам служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків, непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;
пенсіонерам з числа спеціалістів із захисту рослин відповідно до частини четвертої статті 20 Закону України "Про захист рослин";
громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частини четвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру, частини другої статті 30 Закону України "Про бібліотеки та бібліотечну справу", абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту";
багатодітним сім’ям; особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, а також компенсації особам, які згідно із статтями 43 та 48 Гірничого закону України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян надаються пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам податкової міліції; ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби; ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби; інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого); пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; суддям у відставці, багатодітним сім’ям, а також здійснюються компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Установити, що перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот із спеціального фонду державного бюджету здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок надходжень, визначених пунктами 40, 41 і 42 статті 6 цього Закону, та додаткових податкових зобов'язань, які виникають у результаті виконання цієї статті.

Стаття 38. Установити, що обсяги цільових коштів на 2010 рік, які враховані при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами, під час складання, затвердження та виконання відповідних місцевих бюджетів зменшенню не підлягають.

Стаття 39. Якщо з відповідного місцевого бюджету здійснюються видатки, які мають проводитися згідно з Бюджетним кодексом України з іншого бюджету така дія кваліфікується як нецільове використання бюджетних коштів (крім видатків, що спрямовуються на матеріально-технічне забезпечення органів внутрішніх справ для виконання завдань з охорони громадського порядку, профілактики правопорушень).
Обсяги цих видатків безспірно вилучаються з відповідного місцевого бюджету до Державного бюджету України органами Державного казначейства України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, в тому числі і за рахунок зменшення трансфертів відповідному місцевому бюджету на відповідну суму.

Стаття 40. Установити, що у 2010 році суми дотації вирівнювання:
бюджету Автономної Республіки Крим, обласним, районним бюджетам, бюджетам міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та місту Севастополю перераховуються органами Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та місті Севастополі шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від доходів загального фонду Державного бюджету України, що надійшли на аналітичні рахунки обліку доходів Державного бюджету України на відповідній території, згідно з додатком N 6 до цього Закону;
бюджетам сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань перераховуються органами Державного казначейства України щодекадно рівними частками згідно з помісячним розписом державного бюджету на 2010 рік, за рахунок надходжень доходів загального фонду Державного бюджету України.

До доходів загального фонду Державного бюджету України, за рахунок яких здійснюється перерахування дотацій вирівнювання, включаються доходи, визначені пунктами 1 (без врахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість грошовими коштами), 2 - 4, 6 - 8, 10, 11, 13, 25,32 - 34 статті 2 цього Закону.
У разі якщо суми, перераховані органам Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та місті Севастополі, не забезпечать отримання місячної суми дотації вирівнювання згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених у додатку N 6 до цього Закону, Державне казначейство України перераховує на рахунок відповідного місцевого бюджету недоотриману місячну суму дотації вирівнювання із загального фонду державного бюджету не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним.

Стаття 41. З метою стимулювання соціально-економічного розвитку регіонів Державне казначейство України здійснює перерахування місцевим бюджетам 50 відсотків надпланових доходів загального фонду за переліком показників загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), крім податку на додану вартість, акцизного збору та ввізного мита до бюджету розвитку бюджетів сіл, селищ, міст (крім бюджету міста Києва) та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Стаття 42. Установити, що перерахування коштів до Державного бюджету України з бюджету міста Києва здійснюється органами Державного казначейства України за рахунок фактичних надходжень доходів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, міського бюджету згідно з нормативом щоденних відрахувань, визначеним у додатку N 6 до цього Закону.
Обсяг перерахування зазначених коштів за нормативом щоденних відрахувань наростаючим підсумком з початку року не повинен перевищувати однієї дванадцятої річної суми, визначеної у додатку N 6 до цього Закону, помноженої на кількість місяців у звітному періоді.

Стаття 43. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, міським, районним, селищним, сільським радам при затвердженні відповідних бюджетів забезпечити в повному обсязі потребу в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості із зазначених видатків. Установити ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах по кожній бюджетній установі виходячи з обсягів призначень, затверджених головним розпорядникам бюджетних коштів у рішеннях про відповідні бюджети на 2010 рік.

Стаття 44. Установити, що в розрахунках міжбюджетних трансфертів на 2010 рік коефіцієнт вирівнювання застосовується лише до обчисленого за формулою обсягу коштів, що передається до державного бюджету з бюджету міста Києва.

Стаття 45. Установити, що у 2010 році:
рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" встановлюється для працездатних осіб у сумі 143 гривні, непрацездатних осіб - 202 гривні, інвалідів - 216 гривень. Для кожної дитини в малозабезпеченій багатодітній сім'ї, в якій виховується троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації до 23 років), рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) становить 50 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку;
розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

Допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" призначається і здійснюється в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.

Збільшити на 2010 рік рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дитячих дошкільних закладах відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" відповідно до зростання прожиткового мінімуму на 4,6 відсотки до затвердженого на 2009 рік.

Стаття 46. Установити, що за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються пільги виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство на рік, а особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, із розрахунку вартості 3,1 тонни вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік. Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу у розрізі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя визначаються Кабінетом Міністрів України.

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають право:
встановлювати збільшені норми на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу особам, які мають право на пільги та житлові субсидії відповідно до законодавства, за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів;
надавати пільги на тверде та рідке пічне побутове паливо і скраплений балонний газ у натуральному виразі або готівкою.
Натуральні норми забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом, відповідно до яких населенню будуть надаватися пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання, затверджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах мінімальних норм та граничних показників їх вартості, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з обсягу коштів, призначених на зазначену мету.

Стаття 47. Установити, що джерелами формування спеціального фонду місцевих бюджетів у 2010 році є:
1) надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів, які включають:
10 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток державних, казенних, комунальних підприємств і фінансових установ, державних холдингових компаній, акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі або органу місцевого самоврядування), що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, крім бюджету міста Києва;
15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань і зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
15 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань;
кошти від відчуження майна, що належить Автономній Республіці Крим, та майна, що перебуває в комунальній власності, у тому числі від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них;
90 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності (крім земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності, на яких розташовані об'єкти, що підлягають приватизації), при цьому від продажу земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим, 35 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим, 55 відсотків - до сільських, селищних, міських бюджетів Автономної Республіки Крим;
10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації, з них 100 відсотків - до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів; 75 відсотків - до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення; 15 відсотків - до районного бюджету; 60 відсотків - до бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань;
дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є майно Автономної Республіки Крим,  комунальна власність;
кошти від повернення кредитів, які надавалися з відповідного бюджету до набрання чинності Бюджетним кодексом України, та відсотки, сплачені за користування ними;
кошти, які передаються з іншої частини місцевого бюджету за рішенням Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради;
місцеві запозичення, здійснені у порядку, визначеному законодавством;
субвенції з інших бюджетів на виконання інвестиційних програм (проектів);
2) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
Кошти цього податку спрямовуються  на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами;
3) плата за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами);
4) кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зараховуються у розмірі: 100 відсотків - до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 75 відсотків - до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, 15 відсотків - до районних бюджетів, 60 відсотків - до бюджетів міст районного значення, селищ, сіл та їх об'єднань;
5) концесійні платежі стосовно об'єктів комунальної власності (які мають цільове спрямування згідно із Законом України "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг");
6) 30 відсотків надходжень від збору за проведення гастрольних заходів;
7) грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, що зараховуються до сільських, селищних, міських бюджетів;
8) відрахування 10 відсотків вартості питної води суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють реалізацію питної води через системи централізованого водопостачання з відхиленням від відповідних стандартів, що зараховуються до бюджетів міст, селищ та сіл;
9) власні надходження бюджетних установ, що утримуються за рахунок відповідного бюджету, в тому числі кошти за користування установами банків тимчасово вільними коштами вищих та професійно-технічних навчальних закладів, розміщеними на вкладних (депозитних) рахунках;
10) збір за забруднення навколишнього природного середовища (крім збору, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичених) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками), що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
11) цільові та добровільні внески підприємств, установ, організацій та громадян до республіканського Автономної Республіки Крим та місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища;
12) надходження до цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим та місцевими радами;
13) повернення кредитів, наданих з місцевих бюджетів індивідуальним сільським забудовникам;
14) повернення кредитів, наданих з місцевих бюджетів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла, а також пеня і відсотки за користування ними;
15) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування ремонту приміщень управлінь праці та соціального захисту виконавчих органів міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим і обласного значення), районних у містах Києві і Севастополі та районних у містах рад для здійснення заходів з виконання спільного із Світовим банком проекту "Вдосконалення системи соціальної допомоги";
16) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток соціально-економічної сфери міста Севастополя та інших населених пунктів, в яких дислокуються військові формування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України;
17) субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот;
18) 50 відсотків платежів за користування надрами загальнодержавного значення для видобування нафти, конденсату та газу природного, з них 40 відсотків зараховується до районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, яким адміністративно підпорядковані села, селища та міста та 60 відсотків до бюджетів сіл, селищ та міст районного значення, на території яких здійснюється видобуток цих вуглеводнів.
У разі відсутності адміністративно підпорядкованих містам республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення сіл, селищ та міст, платежі за користування надрами для видобування нафти, конденсату та газу природного, які є джерелами формування спеціального фонду місцевих бюджетів, зараховуються до бюджетів таких міст у повному обсязі.
Платежі за користування надрами для видобування нафти, конденсату та газу природного з ділянки надр в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України, які є джерелами формування спеціального фонду місцевих бюджетів, зараховуються у повному обсязі до  бюджету за місцем перебування на обліку платника цього платежу.
Кошти спеціального фонду місцевих бюджетів витрачаються на заходи, передбачені рішенням про місцевий бюджет відповідно до законодавства.

Стаття 48. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення відповідних виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у сумі 483.500 тис. гривень.
Дозволити Центральній виборчій комісії за погодженням з Міністерством фінансів України здійснювати розподіл зазначеної субвенції між місцевими бюджетами виходячи з прийнятих рішень щодо проведення відповідних місцевих виборів та обсягу видатків, необхідних на проведення цих виборів.
Надати право Кабінету Міністрів України, у разі потреби за обґрунтованим поданням Центральної виборчої комісії, збільшувати видатки, пов’язані з проведенням виборів Президента України і виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, за рахунок збільшення обсягів цільового розміщення державних цінних паперів, з відповідним коригуванням дефіциту та граничного розміру державного боргу України, визначених статтями 1 та 10 цього Закону.
На обсяг здійснених понадпланових видатків та цільового розміщення державних цінних паперів Міністерство фінансів України збільшує відповідні показники понад обсяги, затверджені у додатках N 2, 3 і 7 до цього Закону.

Стаття 49. Визначені статтями 64 і 69 Бюджетного кодексу України та статтями 33 і 47 цього Закону податки і збори (обов'язкові платежі), що сплачують підприємства, які здійснюють свою діяльність у зоні відчуження та у зоні безумовного (обов'язкового) відселення (якщо на таких територіях не сформовано органи місцевого самоврядування), зараховуються до районного бюджету у частинах, визначених Бюджетним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами для районних бюджетів та бюджетів місцевого самоврядування.

Стаття 50. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних місцевих рад за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи відповідної місцевої ради можуть отримувати:
1) позики на покриття тимчасових касових розривів, що виникають за загальним фондом та бюджетом розвитку місцевих бюджетів, у фінансових установах на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду, у виняткових випадках за рішенням Кабінету Міністрів України стосовно бюджету Автономної Республіки Крим і міських бюджетів – у межах поточного бюджетного періоду. Порядок отримання та погашення таких позик визначається Міністерством фінансів України;
2) позики на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, які в обов'язковому порядку покриваються Державним казначейством України в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду. Порядок проведення таких операцій розробляється Державним казначейством України та затверджується Міністерством фінансів України;
3) середньострокові позики на суми невиконання у відповідному бюджетному періоді розрахункових обсягів доходів місцевих бюджетів на 2010 рік, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, визначених у законі про Державний бюджет України, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку без нарахування відсотків за користування цими коштами. Порядок та умови отримання і погашення таких позик визначаються Кабінетом Міністрів України.

Стаття 51. Міністр фінансів Автономної Республіки Крим, керівник місцевого фінансового органу має право за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на депозитах або шляхом придбання державних цінних паперів та цінних паперів, емітованих Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною міською радою, з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Договір про придбання державних цінних паперів, цінних паперів, емітованих Автономною Республікою Крим, відповідною міською радою, має містити положення про виконання особами, що уклали цей договір, зобов’язання щодо зворотного продажу/купівлі таких цінних паперів до кінця поточного бюджетного періоду.

Стаття 52. Установити, що у 2010 році для здійснення розрахунків міського бюджету міста Києва за векселями, виданими у 2009 році для покриття тимчасових касових розривів загального фонду міського бюджету міста Києва, та для погашення основної суми боргу за запозиченнями (кредитами) місцевих бюджетів, отриманими у 2009 році на  погашення заборгованості, яка утворилась станом на 1 квітня 2009 року з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню, та надання фінансової допомоги суб'єктам господарювання, що виробляють теплову енергію, яка споживалася населенням, і їх капіталізацію, для розрахунків за спожитий природний газ, отриманий від Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", використовуються кошти від продажу комунального майна.

Стаття 53. У разі відсутності достатньої кількості закладів бюджетної сфери на території сільської, селищної або міської (міста районного значення) ради та обслуговування населення в закладах, які утримуються з районного бюджету чи інших місцевих бюджетів, відповідна місцева рада в обов’язковому порядку має передавати кошти на здійснення видатків, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, районній, міській (міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного та районного значення), селищній, сільській раді у вигляді міжбюджетного трансферту.
При цьому, у разі повної відсутності на території сільської, селищної або міської (міста районного значення) ради закладів бюджетної сфери, розмір переданих коштів не може бути меншим за обсяг видатків на відповідну галузь, розрахований за фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості для органу місцевого самоврядування, який передає свої повноваження.
Така передача коштів між місцевими бюджетами здійснюється на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих кожною із сторін, і укладення договору.

VI. ОСОБЛИВІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 54. Установити у 2010 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 637  гривень, з 1 квітня - 651 гривні, з 1 липня - 655 гривень, з 1 жовтня - 673 гривень, з 1 грудня - 687 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:
дітей віком до 6 років: з 1 січня - 567 гривень, з 1 квітня - 579 гривень, з 1 липня - 583 гривень, з 1 жовтня - 599 гривень, з 1 грудня - 611 гривні;
дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 713 гривень, з 1 квітня - 729 гривень, з 1 липня - 733 гривень, з 1 жовтня -753  гривень, з 1 грудня - 769 гривень;
працездатних осіб: з 1 січня - 681 гривні, з 1 квітня - 696 гривень, з 1 липня - 700 гривень, з 1 жовтня - 719 гривень, з 1 грудня - 734 гривень;
осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 507 гривень, з 1 квітня - 518 гривень, з 1 липня - 521 гривні, з 1 жовтня - 535 гривень, з 1 грудня - 546 гривень.
Розміри державних соціальних гарантій на 2010 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Стаття 55. Установити на 2010 рік мінімальну заробітну плату:
у місячному розмірі: з 1 січня - 681 гривня, з 1 квітня - 696 гривень, з 1 липня - 700 гривень, з 1 жовтня - 719 гривень, з 1 грудня - 778 гривень;
у погодинному розмірі: з 1 січня – 4,08 гривні, з 1 квітня – 4,17 гривні, з 1 липня – 4,19 гривні, з 1 жовтня – 4,31 гривні, з 1 грудня – 4,66 гривні.
Керівникам бюджетних установ забезпечити проведення індексації заробітної плати працівників відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".

Стаття 56. З метою підняття престижності праці педагогічних, медичних працівників та працівників культури встановити з 1 січня 2010 року вчителям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам та майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації надбавку в розмірі 15 відсотків до посадового окладу (ставки заробітної плати), лікарям та працівникам з числа фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою – надбавку за вислугу років в розмірі від 10 до 30 відсотків до посадового окладу в залежності від стажу роботи, бібліотекарям та фахівцям клубних закладів – виплату матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу та допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі до одного посадового окладу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Стаття 57. Установити у 2010 році розміри мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учнів професійно-технічних та студентів вищих навчальних закладів I - IV рівня акредитації, учнів і студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в розмірах, що діяли у грудні 2009 року.
Керівникам навчальних закладів забезпечити проведення індексації стипендій учнів та студентів відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".

Стаття 58. Кошти державних цільових фондів обслуговуються органами Державного казначейства України.
Пенсійному фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України подавати Міністерству фінансів України та Державному казначейству України звіти про виконання кошторисів відповідних фондів у порядку та терміни, що встановлені Державним казначейством України.

Стаття 59. Надати право Державному казначейству України надавати Пенсійному фонду України позички на термін до дванадцяти календарних місяців на покриття тимчасових касових розривів, пов'язаних із виплатою пенсій в межах фактичного дефіциту коштів на цю мету, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами у сумах, визначених на підставі розрахунків Пенсійного фонду України.

Стаття 60. Пенсійному фонду України списати недоїмку із страхових внесків та борг з фінансових санкцій та пені, які склалися в минулих періодах на вугле- та торфодобувних підприємствах, які входять до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України. На суму списаної заборгованості цих підприємств списати заборгованість Пенсійного фонду України за позиками, наданими за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку, шляхом віднесення усіх сум на взаєморозрахунки з бюджетом з подальшим відновленням єдиного казначейського рахунку у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Період, за який списано недоїмку із страхових внесків, обліковується в системі персоніфікованого обліку внесків як період, за який сплачено страхові внески у повному обсязі.

Стаття 61. Установити, що державні унітарні підприємства (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух" відповідно до Закону України "Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів", а також державних підприємств "Міжнародний дитячий центр "Артек" і "Український дитячий центр "Молода гвардія") та їх об'єднання сплачують до Державного бюджету України частину чистого прибутку (доходу) у порядку та у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, але не менше 30 відсотків.
Установити, що комунальні унітарні підприємства та їх об'єднання сплачують до загального фонду місцевих бюджетів частину чистого прибутку (доходу), що вилучається до бюджету, у порядку та за нормативами, визначеними Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами.
Частина чистого прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України або місцевих бюджетів наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2010 році у строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємств.
Державними підприємствами та господарськими товариствами енергетичної галузі, 100 відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій, чистий прибуток, з якого розраховується та сплачується частина чистого прибутку (доходу) або дивіденди, зменшується на суму цільових коштів (обсяг інвестиційної складової), що надійшли у складі тарифу і спрямовуються на виконання інвестиційних проектів, рішення по яких приймаються Кабінетом Міністрів України.
Державні унітарні підприємства та їх об'єднання подають розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, до органів Державної податкової служби у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток.

Установити, що господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах господарських товариств, частка держави в яких складає 100 відсотків (крім дочірніх компаній та підприємств Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", а також закритого акціонерного товариства "Укргаз-Енерго") сплачують до 1 липня 2010 року безпосередньо до Державного бюджету України дивіденди, нараховані за результатами фінансово-господарської діяльності за 2009 рік у розмірі базових нормативів відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів пропорційно розміру державної частки (акцій, паїв) у статутних фондах господарських товариств, акціонером яких є держава і володіє в них контрольним пакетом акцій.
Установити, що закрите акціонерне товариство "Укргаз-Енерго" сплачує до 1 липня 2010 року дивіденди, нараховані за результатами фінансово-господарської діяльності за 2006-2009 роки, безпосередньо Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" у розмірі частки (акцій, паїв) Компанії у його статутному фонді.

Установити, що господарські товариства, у статутному фонді яких є корпоративні права держави (крім Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"), сплачують до 1 липня 2010 року до Державного бюджету України дивіденди, нараховані за результатами фінансово-господарської діяльності за 2009 рік пропорційно розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних фондах у розмірі базових нормативів відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів.
На суму дивідендів на державну частку, несвоєчасно сплачених господарським товариством, у статутному фонді якого є корпоративні права держави, та господарським товариством, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутному фонді господарського товариства, частка держави якого складає 100 відсотків (у тому числі закритим акціонерним товариством "Укргаз-Енерго"), Фондом державного майна України нараховується пеня, яка сплачується до загального фонду Державного бюджету України з розрахунку 200 відсотків річних облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу, починаючи з наступного дня після настання строку платежу і по день сплати включно.

Стаття 62. У разі неприйняття господарськими товариствами, у статутному фонді яких є корпоративні права держави, та господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах господарських товариств, частка держави яких складає 100 відсотків (крім закритого акціонерного товариства "Укргаз-Енерго") рішення про нарахування дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності за 2006-2009 роки до 1 травня 2010 року, такі господарські товариства сплачують частину чистого прибутку до державного бюджету у розмірі визначеному за базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, встановлених на відповідний рік до 1 липня 2010 року.

У разі неприйняття закритим акціонерним товариством "Укргаз-Енерго" рішення про нарахування дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності за 2006-2009 роки до 1 травня 2010 року, це акціонерне товариство забезпечує перерахування Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" частини чистого прибутку за результатами фінансово-господарської діяльності за 2006-2009 роки у розмірі частки (акцій, паїв) Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" у його статутному фонді до 1 липня 2010 року.
На суму коштів, несвоєчасно внесених господарськими товариствами, у статутному фонді яких є корпоративні права держави, та господарськими товариствами, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких знаходиться у статутних фондах господарських товариств, частка держави яких складає 100 відсотків (у тому числі закритим акціонерним товариством "Укргаз-Енерго"), Державною податковою адміністрацією України нараховується пеня у порядку, визначеному частиною дев’ятою статті 61 цього Закону, яка сплачується до загального фонду Державного бюджету України.

Стаття 63. Державне казначейство України здійснює реєстрацію та облік бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів у порядку, визначеному Державним казначейством України за погодженням із Міністерством фінансів України, і відображає їх у звітності про виконання бюджету. При реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань здійснюється перевірка відповідності напрямів витрачання бюджетних коштів бюджетному асигнуванню, паспорту бюджетної програми. 
Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють відповідні видатки за загальним фондом бюджету тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік в органах Державного казначейства України, та у разі їх відповідності бюджетним паспортам.
Розпорядники бюджетних коштів беруть зобов'язання за спеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичних надходжень до спеціального фонду бюджету.

При цьому зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги та компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються органами Державного казначейства України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.
Будь-які зобов'язання, взяті розпорядниками бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України та цим Законом (крім витрат, що здійснюються відповідно до абзацу четвертого цієї статті), не вважаються бюджетними зобов'язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов'язань є порушенням бюджетного законодавства.

За наявності простроченої заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), стипендій, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії розпорядники бюджетних коштів в межах бюджетних асигнувань за загальним фондом не беруть бюджетні зобов'язання та не здійснюють платежі за іншими заходами, пов’язаними з функціонуванням бюджетних установ (крім захищених видатків бюджету), до погашення такої заборгованості.

Стаття 64. Заборонити у 2010 році:
реструктуризацію заборгованості суб'єктів господарювання перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, крім розстрочення її сплати під час санації такого суб'єкта господарювання за участю інвестора, який бере на себе солідарні зобов'язання щодо погашення такої заборгованості у термін не більше ніж на три роки на підставі договору, укладеного між таким суб’єктом господарювання, інвестором та органом стягнення заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі;
списання пені, яка нарахована внаслідок невиконання суб’єктом господарювання зобов’язань за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, крім пені, яка нарахована внаслідок невиконання суб’єктом господарювання зобов'язань за таким кредитом, бюджетними позичками або фінансовою допомогою на реструктуризовану під час його санації суму заборгованості, а також пені, нарахованої на суму погашеної у 2010 році простроченої понад три роки заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі;
списання заборгованості суб'єктів господарювання перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, крім заборгованості суб'єктів господарювання, визнаних у встановленому порядку банкрутами, вимоги щодо погашення заборгованості яких не були задоволені у зв'язку з недостатністю їх активів; надання відстрочок щодо термінів сплати податкових зобов'язань суб'єктів господарювання за податками і зборами (обов'язковими платежами).

Стаття 65. Установити, що у 2010 році по населених пунктах, грошову оцінку земель яких не проведено, застосовуються ставки земельного податку, встановлені частиною другою статті 7 Закону України "Про плату за землю", збільшені в 3,2 раза.
По сільськогосподарських угіддях та землях населених пунктів, грошову оцінку яких проведено і уточнено станом на 1 січня 2010 року, застосовуються ставки земельного податку, встановлені статтею 6 та частиною першою статті 7 Закону України "Про плату за землю".

Стаття 66. Керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове забезпечення), включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетних установ у кошторисах. Витрати на безоплатне або пільгове матеріальне і побутове забезпечення, на яке згідно із законодавством України мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу (крім категорій, пільги яким передбачаються пунктом "ї" частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частиною четвертою статті 29 Основ законодавства України про культуру, абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту"), а також у частині медичної допомоги і санаторно-курортного лікування та відпочинку для оздоровлення - члени сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та члени їх сімей, здійснюються в межах і відповідно до бюджетних асигнувань на функціонування цих бюджетних установ. До таких витрат належать: забезпечення форменим одягом, речовим майном, службовим обмундируванням; забезпечення безоплатною медичною допомогою; надання санаторно-курортного лікування та відпочинку для оздоровлення; надання жилого приміщення або виплата грошової компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення; зниження плати за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія); безоплатний проїзд і перевезення багажу; безоплатне встановлення квартирної охоронної сигналізації і користування нею; безоплатне відправлення та одержання листів військовослужбовцями строкової служби.

Стаття 67. Установити, що до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

Стаття 68. Якщо обсяги власних надходжень бюджетних установ перевищують відповідні витрати, затверджені законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких надпланових обсягів у першу чергу на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, стипендій, комунальних послуг та енергоносіїв. 
Якщо така заборгованість відсутня, розпорядник бюджетних коштів 50 відсотків коштів спрямовує на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень, а 50 відсотків коштів - на заходи, які необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною програмою.
У такому випадку розпорядник бюджетних коштів здійснює перерозподіл обсягів взятих бюджетних зобов'язань за загальним фондом бюджету для проведення видатків за цими зобов'язаннями із спеціального фонду бюджету.

Стаття 69. Установити, що допущення нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих роках має наслідком:
для розпорядників бюджетних коштів - зменшення асигнувань цим розпорядникам на суму коштів, що витрачені не за цільовим призначенням;
для одержувачів бюджетних коштів - повернення коштів у сумі, що витрачена не за цільовим призначенням, у дохід відповідних бюджетів.
Порядок зменшення асигнувань та повернення бюджетних коштів до відповідних бюджетів визначається Кабінетом Міністрів України.

Стаття 70. Установити, що контроль за справлянням (стягненням) платежів до бюджету здійснюється органами, які повинні забезпечувати їх надходження, згідно з додатком N 8 до цього Закону.

Стаття 71. Установити, що у 2010 році обсяг збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, що встановлюється Національною комісією регулювання електроенергетики України, становить 2.600.000 тис. гривень. Помісячні обсяги зазначеного збору затверджуються Національною комісією регулювання електроенергетики України.

Стаття 72. Установити, що в 2010 році продаж об'єктів нерухомого військового майна, зокрема разом із земельними ділянками, на яких вони розташовані, або майновими правами на них, здійснюється на відкритих аукціонах у порядку та за переліком, визначеними Кабінетом Міністрів України.
Будь-які зобов'язання та платежі за рахунок відповідних надходжень здійснюються виключно в межах коштів, що надійшли до спеціального фонду державного бюджету.

Стаття 73. Надати право Кабінету Міністрів України у 2010 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Стаття 74. Національній комісії регулювання електроенергетики України під час формування ціни та проведення розрахунків за електричну енергію, що реалізується енергогенеруючими компаніями, передбачити кошти у сумі не менше 100.000 тис. гривень на витрати, пов'язані з погашенням заборгованості перед Державним комітетом України з державного матеріального резерву за отримане у 1997 - 2000 роках згідно з рішеннями Кабінету Міністрів України органічне паливо.
Енергогенеруючим компаніям забезпечувати перерахування до спеціального фонду Державного бюджету України коштів у рахунок погашення зазначеної заборгованості в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Стаття 75. Установити, що у 2010 році передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах, крім державного та комунального майна, що передається в оренду бюджетним установам; музеям; підприємствам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам під творчі майстерні); громадським організаціям ветеранів; громадським організаціям інвалідів; центрам професійної, соціальної реабілітації інвалідів та центрам ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів, а також підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів, яким визначена доцільність надання державної допомоги відповідно до статей 141, 142 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"; Пенсійному фонду України та його органам; державним видавництвам та підприємствам книгорозповсюдження; вітчизняним видавництвам та підприємствам книгорозповсюдження книжкової продукції, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою (за винятком видань рекламного та еротичного характеру); релігійним організаціям для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній.
Порядок визначення вітчизняних видавництв та підприємств книгорозповсюдження книжкової продукції, що забезпечують підготовку, випуск та (чи) розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

При визначенні орендних ставок за користування комунальним майном в містах обласного значення, містах Києві та Севастополі орендні ставки за користування державним майном, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, є індикативними і застосовуються як стартові при проведенні конкурсу.

Орендар, який належно виконує свої обов'язки за договором оренди нерухомого майна, строк дії якого закінчується, має право на продовження договору оренди на новий строк, але не більше ніж на два роки.
Орендар, який має намір скористатися таким правом, повинен повідомити про це орендодавця не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди нерухомого майна.
Установити, що у 2010 році нерухоме майно органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, правоохоронних і митних органів, що не використовується зазначеними органами для здійснення своїх функцій, може бути передано в оренду.

Стаття 76. Установити, що у 2010 році продаж визначених Законом України "Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва" об'єктів незавершеного будівництва здійснюється на відкритих аукціонах разом із земельною ділянкою, на якій розташовано об'єкт незавершеного будівництва. Кошти від продажу об'єктів незавершеного будівництва, що перебувають у державній власності, та земельної ділянки, на якій розташований об’єкт, спрямовуються до Державного бюджету України в повному обсязі.
Кошти від продажу об'єктів незавершеного будівництва, що перебувають у комунальній власності, та земельної ділянки, на якій розташований об’єкт, спрямовуються до відповідного місцевого бюджету.

Стаття 77. Установити, що у 2010 році кошти Стабілізаційного фонду спрямовуються на заходи відповідно до Закону України від 31 жовтня 2008 року N 639-VI "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" та заходи за такими напрямами:
1) здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів та підтримку окремих проектів в агропромисловому комплексі, вирішення питань матеріально-технічного забезпечення бюджетних установ агропромислового комплексу –3.333.070 тис. гривень, з них:
державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників – 150.000 тис. гривень;
2) фінансування проектів з реалізації Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості, Державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, заходів з консервації виробничих потужностей промислових підприємств, реструктуризації та ліквідації об'єктів підприємств гірничої хімії та підприємств з підземного видобутку залізної руди, забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, заходів з реалізації Державної цільової оборонної програми утилізації звичайних видів боєприпасів, не придатних для подальшого використання і зберігання, на 2008 - 2017 роки, а також сплата відсоткового доходу за облігаціями підприємств авіабудування, фінансування інвестиційних проектів на підприємствах оборонно-промислового комплексу, та компенсації підприємствам суднобудування, авіабудування та машинобудування для агропромислового комплексу ставок за кредитами, отриманими такими підприємствами на реалізацію інвестиційних проектів, та за іншими напрямами, що визначені Кабінетом Міністрів України, – 648.995 тис. гривень;
3) фінансування проектів, що спрямовані на виконання завдань Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми, Державної програми розвитку державних підприємств "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова" і "Конструкторське бюро "Південне" імені М.К.Янгеля", а також заходів з утилізації боєприпасів та твердого ракетного палива та обслуговування кредитів, залучених державними підприємствами космічної галузі у тому числі під державні гарантії, – 400.000 тис. гривень;
4) часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції, здешевлення кредитів, фінансування інвестиційних проектів з будівництва та технічного переоснащення вугле- і торфодобувних підприємств, проектів, пов'язаних з підвищенням техніки безпеки шахт, у тому числі шляхом впровадження систем "УТАС", а також проектів з ліквідації шахт – 6.830.904,7 тис. гривень;
5) виконання Державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (включаючи будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві у сумі 650.000 тис. гривень) – 6.695.920 тис. гривень;
6) створення, закупівля, ремонт і модернізація озброєння, військової та спеціальної техніки за державним оборонним замовленням у національних виробників для забезпечення оборони, громадського порядку, цивільного захисту та пожежної безпеки – 3.137.000 тис. гривень;
7) придбання пожежної техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 100.000 тис. гривень;
8) соціально-економічний розвиток міст, сіл і селищ – 1.000.000 тис. гривень, в тому числі виконання Загальнодержавної програми "Питна вода України";
9) реалізація інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження – 500.000 тис. гривень;
10) реалізація регіональних і галузевих інноваційних програм та проектів інноваційного розвитку – 300.000 тис. гривень;
11) виконання Державної програми створення єдиної системи надання екстреної медичної допомоги на період до 2010 року – 100.000 тис. гривень;
12) придбання шкільних автобусів для перевезення учнів загальноосвітніх шкіл, що проживають у сільській місцевості – 150.000 тис. гривень;
13) придбання обладнання для лабораторії Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів – 50.000 тис. гривень;
14) придбання для Державної митної служби України рентгенотелевізійних скануючих систем – 200.000 тис. гривень;
15) будівництво доріг протипожежного призначення в лісових масивах, оснащення пожежною технікою та протипожежним обладнанням лісогосподарств – 30.000 тис. гривень;
16) капітальний ремонт гідротехнічних споруд, захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, комплексний протипаводковий захист Прикарпатського регіону в басейні р. Тиса у Закарпатській області, першочергове забезпечення населених пунктів централізованим водопостачанням – 50.000 тис. гривень;
17) виконання функцій столиці відповідно до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" – 500.000 тис. гривень;
18) створення культурно-мистецького та музейного комплексу "Мистецький арсенал" – 50.000 тис. гривень;
19) добудова обласної дитячої лікарні, місто Черкаси – 65.000 тис. гривень;
20) придбання обладнання для Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я – 10.000 тис. гривень;
21) створення фільмів національного виробництва – 50.000 тис. гривень;
22) розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були депортовані з території України – 50.000 тис. гривень;
23) реалізація Загальнодержавної програми реформування житлово-комунального господарства – 500.000 тис. гривень;
24) придбання повітряних суден на умовах фінансового лізингу – 106.400 тис. гривень;
25) забезпечення інвалідів та інвалідів-чорнобильців автомобілями – 95.000 тис. гривень;
26) капітальні видатки бюджетних установ – 600.000 тис. гривень;
27) забезпечення житлом громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, та компенсація витрат Державної іпотечної установи, пов’язаних з придбання квартир, – 1.040.000 тис. гривень;
28) кредитування молодих сімей та одиноких молодих громадян на будівництво (реконструкцію) та придбання житла – 50.000 тис. гривень;
29) створення рекреаційних зон, меморіальних та музейних комплексів, а також розвиток історико-культурних пам’яток та заповідників – 80.000 тис. гривень;
30) будівництво, капітальний ремонт та реконструкція баз олімпійської та паралімпійської підготовки державної власності, придбання зазначеними базами спортивного інвентарю та обладнання – 4.000 тис. гривень;
31) облаштування спортивних та футбольних майданчиків – 8.000 тис. гривень;
32) придбання спортивного інвентарю та обладнання для дитячо-юнацьких спортивних шкіл – 8.000 тис. гривень;
33) інші витрати.

Загальний порядок використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду та порядки використання коштів Стабілізаційного фонду за напрямами, визначеними частиною першою цієї статті, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Кошти Стабілізаційного фонду виділяються за умови дотримання однієї з наступних вимог:
виділення коштів на поворотній основі;
збільшення частки акцій (часток, паїв), які знаходяться у статутних фондах господарських товариств;
приріст активів суб’єктів господарювання державної та комунальної власності або фінансова підтримка їх діяльності.

Стаття 78. Установити, що за рішенням Кабінету Міністрів України можуть придбаватися акції банків (частки, паї) в обмін на державні облігації  України, надаватися кредити Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за умови, що його фінансові можливості вичерпані, надаватися інші види фінансової допомоги банкам за напрямками, передбаченими Законом України від 24 липня 2009 року N 1617-VІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків", шляхом передачі державних облігацій України чи за рахунок надходжень коштів, отриманих від державних запозичень, випущених понад обсяги, встановлені додатком № 2 до цього Закону, з відповідним коригуванням граничного розміру державного боргу України, визначеного статтею 10 цього Закону.
На обсяг випущених державних облігацій України та суму надходжень від державних запозичень Міністерство фінансів України коригує відповідні показники фінансування та видатки державного бюджету понад обсяги, затверджені у додатках N 2, N 3 до цього Закону.

Стаття 79. Кабінет Міністрів України у 2010 році може отримувати до Державного бюджету України позики від міжнародних фінансових організацій на реалізацію проектів економічного і соціального розвитку України. Кошти, які надійдуть від міжнародних фінансових організацій понад обсяги, встановлені додатками N 2, N 3 та N 4 до цього Закону, зараховуються та використовуються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Стаття 80. У разі недоотримання доходів загального фонду державного бюджету та доходів спеціального фонду державного бюджету, які спрямовуються на формування Стабілізаційного фонду, згідно з помісячним розписом для забезпечення проведення захищених статей видатків державного бюджету та видатків Стабілізаційного фонду дозволити Кабінету Міністрів України здійснити державні запозичення понад обсяги, встановлені додатком N 2 до цього Закону, з відповідним коригуванням граничного розміру державного боргу України, визначеного статтею 10 цього Закону та показників надходжень, що спрямовуються на формування Стабілізаційного фонду, встановлених додатками N 1, N 2, N 4 до цього Закону.
На обсяг здійснених державних запозичень Міністерство фінансів України збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, затверджені у додатку N 2 до цього Закону.

Стаття 81. Установити, що авансові внески, які сплачують покупці земельних ділянок, зараховуються органами Державного казначейства України на відповідні бюджетні рахунки, на яких обліковуються кошти, тимчасово віднесені на доходи відповідних бюджетів. Порядок зарахування та використання коштів авансового внеску встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Стаття 82. Установити, що до прийняття закону, який врегулює порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них на конкурентних засадах (земельних торгах), продаж зазначених земельних ділянок здійснювати у порядку, що затверджує Кабінет Міністрів України.

Стаття 83. Розпорядникам коштів державного та місцевих бюджетів забезпечити протягом 2010 року спрямування щонайменш як 10 відсотків своїх видатків на проведення структурних реформ у відповідних галузях економіки.

Стаття 84. Списати у 2010 році непогашені позики, надані Українській академії аграрних наук, Українській державній насіннєвій інспекції та Державній службі з охорони прав на сорти рослин за рахунок коштів, залучених державою від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на реалізацію проекту "Розвиток насінництва", заборгованість з плати за надання гарантій та відсотків з обслуговування цих позик, а також нараховану та несплачену пеню, за невиконання зобов’язань в рамках зазначених позик, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Стаття 85. Установити, що у 2010 році надходження у сумі 1.000.000 тис. гривень податкового боргу, в тому числі реструктуризованого, розстрочених та відстрочених платежів з податку на додану вартість та податку на прибуток державних вугледобувних підприємств та вугледобувних господарських товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі, зараховуються до спеціального фонду державного бюджету та  спрямовуються Міністерством вугільної промисловості України за відповідною бюджетною програмою на погашення простроченої заборгованості за спожиту в минулих періодах електричну енергію, з наступним їх використанням підприємствами електроенергетики на розрахунки за поставлену вугільну продукцію.
Розрахунки проводяться у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Стаття 86. Протягом 2010 року у кожному податковому (звітному) періоді до затверджених пунктом 4 Розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (Відомості Верховної Ради України, 2008 р., N 27-28, ст. 253) ставок рентної плати за нафту та газовий конденсат застосовується коригуючий коефіцієнт, який обчислюється Міністерством економіки України для кожного звітного (податкового) періоду шляхом ділення середньої ціни одного бареля нафти "Urals", перерахованої у гривні по курсу Національного банку України станом на 1 число наступного за звітним місяця, що склалася на момент завершення проведення торгів нафтою на Лондонській біржі протягом поточного звітного (податкового) періоду, на базову ціну нафти. Під базовою ціною нафти розуміється ціна нафти "Urals", яка дорівнює 560 гривень за барель.

Величина коригуючого коефіцієнта обчислюється десятковим дробом з точністю до чотирьох знаків відповідно до актів законодавства з питань проведення статистичних спостережень за змінами цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) і розрахунку індексу споживчих цін.
Міністерство економіки України щомісяця до 10 числа наступного звітного (податкового) періоду розміщує визначену величину коригуючого коефіцієнта на своєму офіційному сайті у спеціальному розділі та подає відповідну інформацію Міністерству фінансів України та Державній податковій адміністрації України.

Якщо величина коригуючого коефіцієнта, яка застосовується до ставок рентної плати за нафту та газовий конденсат, є меншою одиниці, такий коригуючий коефіцієнт застосовується із значенням 1 (одиниця).
У разі, коли у звітному (податковому) періоді митне оформлення природного газу під час ввезення на територію України не здійснювалось, до ставки рентної плати за природний газ (у тому числі нафтовий (попутний) газ) застосовується коригуючий коефіцієнт, який діяв у останньому податковому (звітному) періоді, коли здійснювалось таке митне оформлення.

Стаття 87. Державному казначейству України забезпечити:
відкриття у територіальних органах Державного казначейства України для кожної бюджетної установи (закладу) соціально-культурної сфери (освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту та забезпечення, фізичної культури та спорту), яка обслуговується централізованими бухгалтеріями, реєстраційного рахунку (для обліку операцій з виконання загального фонду кошторису) та спеціальних реєстраційних рахунків (для обліку операцій з виконання спеціального фонду кошторису та зарахування на цей рахунок коштів за надані установою платні послуги, а також благодійних внесків, грантів і дарунків);
разом з головними розпорядниками бюджетних коштів забезпечити контроль за здійсненням видатків бюджетних установ (закладів) соціально-культурної сфери із зазначених реєстраційних рахунків.
Керівники бюджетних установ (закладів) соціально-культурної сфери мають право першого підпису платіжних документів для здійснення видатків із вищезазначених реєстраційних рахунків, а другого підпису - головні бухгалтери (бухгалтери) централізованої бухгалтерії (бухгалтерії). Підписи на зазначених документах скріплюються печаткою органу чи установи, при яких діє централізована бухгалтерія (бухгалтерія).

Стаття 88. Установити, що кошти фінансового резерву для зняття з експлуатації атомних блоків, що формується відповідно до Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки", Державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" перераховує до спеціального фонду Державного бюджету України. Для зарахування цих коштів Державне казначейство України відкриває відповідний бюджетний рахунок за надходженнями.

Стаття 89. Установити з 1 січня 2010 року щомісячну адресну допомогу на придбання ліків пенсіонерам за умови, якщо середньомісячний сукупний доход сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує 1,2 розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.
Порядок здійснення та розміри щомісячної адресної допомоги на придбання ліків визначаються Кабінетом Міністрів України.

Стаття 90. Дозволити Міністерству оборони України у 2010 році для забезпечення безперервності процесу харчування особового складу Збройних Сил України укладати із суб'єктами господарювання - переможцями процедур закупівлі у 2007 - 2009 роках додаткові угоди щодо продовження дії договорів про закупівлю послуг з харчування в межах відповідних бюджетних асигнувань Міністерства оборони України.
Дозволити військовим частинам, військовим навчальним закладам та установам Збройних Сил України на термін дії договору про закупівлю послуг з харчування передавати закріплене за ними рухоме та нерухоме майно, необхідне для організації харчування в стаціонарних та польових умовах, зазначеним суб'єктам господарювання на умовах позички.

Стаття 91. Заснувати з 1 січня 2010 року 1250 довічних державних іменних стипендій громадянам України, яким присвоєно звання "Героя".
Довічні державні іменні стипендії виплачуються щомісячно в розмірі 3000 гривень, незалежно від одержуваної заробітної плати, пенсії або грошового утримання.
Кабінету Міністрів України затвердити Положення про довічні державні іменні стипендії громадянам України, яким присвоєно звання "Героя".

VII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року.
2. Додатки N 1 - 8 до цього Закону є його невід'ємною частиною.
3. Кабінету Міністрів України за результатами виконання Державного бюджету України у 2010 році та з урахуванням стану соціально-економічного розвитку України забезпечити внесення на розгляд Верховної Ради України законопроектів про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" щодо перегляду розмірів соціальних гарантій.
4. Кабінету Міністрів України забезпечити з 1 січня 2010 року підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та встановити його з 1 грудня 2010 року на рівні мінімальної заробітної плати.
5. Установити, що у 2010 році:
обсяги міжбюджетних трансфертів у державному бюджеті визначаються для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних та районних бюджетів, бюджетів міст Києва та Севастополя, бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного та районного значення, сіл, селищ та їх об’єднань;
положення статей 97, 98, 100, 108 Бюджетного кодексу України застосовуються для розрахунку та порядку надання міжбюджетних трансфертів (дотації вирівнювання з державного бюджету та коштів, що передаються з місцевих бюджетів до державного бюджету) для бюджетів міст районного значення, сіл, селищ та їх об’єднань;
розподіл обсягу міжбюджетних трансфертів здійснюються на основі формули, у якій параметри, визначені частиною третьою статті 98 Бюджетного кодексу України, застосовуються до бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти. При цьому, обсяг доходів, передбачених пунктами 3-10, 11-13 частини першої статті 33 цього Закону визначається окремо по кожному виду доходів;
коефіцієнт вирівнювання застосовується до обчисленого за формулою обсягу коштів, що підлягають передачі до державного бюджету, і для  бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджету міста Севастополя, бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного та районного значення, районних бюджетів, бюджетів сіл, селищ має значення 0, для бюджету міста Києва - 0,95.
6. Установити, що у 2010 році податок з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань, зараховується у розмірі:
50 відсотків - до доходів бюджетів міст районного значення, сіл, селищ та їх об’єднань;
20 відсотків - до доходів районних бюджетів;
15 відсотків - до доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів.
7. Установити, що у 2010 році:
7.1. До видатків, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, крім передбачених статтею 88 Бюджетного кодексу України (за винятком абзацу третього пункту 2 частини першої цієї статті), відносяться видатки на:
1) навчально-виховні комплекси "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад", "загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад", в яких загальноосвітній навчальний заклад І ступеня;
2) позашкільну освіту (позашкільні навчальні заклади комунальної власності, розташовані у селах, селищах, містах районного значення (крім закладів обласного значення));
3) місцеву пожежну охорону.
7.2. До видатків, що здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, крім передбачених статтею 89 Бюджетного кодексу України, (за винятком підпункту "б" пункту 2 частини першої цієї статті в частині фінансового забезпечення шкіл - дитячих садків (для міст республіканського Автономної Республіки Крим та міст обласного значення)), відносяться видатки на:
1) навчально-виховні комплекси "дошкільний навчальний заклад -загальноосвітній навчальний заклад", "загальноосвітній навчальний заклад -дошкільний навчальний заклад" (крім навчально-виховних комплексів, в яких загальноосвітній навчальний заклад І ступеня);
2) позашкільну освіту (позашкільні навчальні заклади комунальної власності, розташовані у містах республіканського Автономної Республіки Крим та містах обласного значення (крім закладів обласного значення), заходи районного значення із позашкільної роботи з дітьми);
3) амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу, яка надається дільничними лікарнями;
4) центри соціально-психологічної реабілітації дітей та соціальні гуртожитки (якщо не менше 70 відсотків кількості дітей, які перебувають в цих закладах, припадає на територію відповідного міста чи району); центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів; центри професійної реабілітації інвалідів; виплати грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги;
5) державні зоопарки;
7.3. До видатків, що здійснюються з бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, крім передбачених статтею 90 Бюджетного кодексу України, відносяться видатки на:
1) позашкільну освіту (позашкільні навчальні заклади комунальної власності обласного значення, заходи обласного значення з позашкільної роботи з дітьми);
2) центри соціально-психологічної реабілітації дітей та соціальні гуртожитки (крім відповідних центрів і гуртожитків, визначених у підпункті 1 цього пункту; пільгове медичне обслуговування та оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, компенсації сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплата щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; компенсаційні виплати інвалідам на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування, а також на встановлення телефонів інвалідам І і ІІ груп; відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та інвалідів війни; центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центри професійної реабілітації інвалідів;
7.4. До видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, крім передбачених статтею 91 Бюджетного кодексу України, відносяться видатки на:
1) заклади соціального захисту для бездомних громадян, центри соціальної адаптації осіб, звільнених з установ виконання покарань;
2) заходи у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в межах повноважень, встановлених законом, заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення;
3) проведення республіканських Автономної Республіки Крим і місцевих референдумів.
7.5. До витрат бюджету розвитку місцевих бюджетів, крім передбачених частиною другою статті 71 Бюджетного кодексу України, відносяться капітальні видатки, включаючи капітальні трансферти іншим бюджетам (крім капітальних видатків, що здійснюються за рахунок визначених пунктами 2-18 частини першої статті 47 цього закону надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів).
Капітальні видатки бюджету розвитку спрямовуються на: соціально-економічний розвиток регіонів; виконання інвестиційних програм (проектів); будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об’єктів соціально-культурної сфери і житлово-комунального господарства; будівництво газопроводів і газифікацію населених пунктів; будівництво і придбання житла окремим категоріям громадян відповідно до законодавства; збереження та розвиток історико-культурних місць України та заповідників; будівництво та розвиток мережі метрополітенів; придбання вагонів для комунального електротранспорту; розвиток дорожнього господарства; придбання шкільних автобусів та автомобілів швидкої медичної допомоги; комп’ютеризацію та інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів; інші заходи, пов’язані з розширеним відтворенням.
8. Установити, що:
сільська, селищна, міська (міста районного значення) рада може передати видатки на виконання делегованих державних повноважень з охорони здоров’я районній, міській (міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного та районного значення), селищній, сільській раді з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту;
у разі відсутності станом на 1 січня 2009 року на території громади сільської, селищної або міської (міста районного значення) ради закладів охорони здоров’я відповідна місцева рада зобов’язана передати видатки на виконання делегованих державних повноважень з охорони здоров’я за місцем медичного обслуговування населення (районній, міській (міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного та районного значення), селищній чи сільській раді) з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту. Розмір переданих коштів має бути не меншим за обсяг видатків на охорону здоров’я, розрахований за фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості для органу місцевого самоврядування, який передає свої повноваження;
у разі, якщо частина населення територіальної громади сільської, селищної або міської (міста районного значення) ради прикріплена на медичне обслуговування з надання первинної медико-санітарної амбулаторно-поліклінічної допомоги до закладів охорони здоров’я, які утримуються з районного бюджету або інших місцевих бюджетів, відповідна місцева рада зобов’язана передати частину видатків на виконання делегованих державних повноважень з охорони здоров’я за місцем медичного обслуговування населення (районній, міській (міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного та районного значення), селищній чи сільській раді) з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту. Розмір переданих коштів має бути розрахований виходячи з фінансового нормативу бюджетної забезпеченості для органу місцевого самоврядування, який передає свої повноваження, пропорційно частці користувачів зазначеними послугами або обсягу таких послуг;
у разі, якщо всі заклади охорони здоров’я, що знаходяться на території сільських, селищних та міських (міст районного значення) рад в межах сільського адміністративного району, за раніше прийнятими рішеннями відповідних рад передані на утримання з районного чи міського (міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення) бюджету, відповідні місцеві ради в обов’язковому порядку мають передати видатки на виконання делегованих державних повноважень з охорони здоров’я районній чи міській (міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення) раді з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту. Розміри переданих коштів мають бути не меншими за обсяги видатків на охорону здоров’я, розраховані за фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості для органів місцевого самоврядування, які передають свої повноваження.
Передача видатків на виконання делегованих державних повноважень з охорони здоров’я, зазначені в частинах першій-четвертій цієї статті, здійснюються на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих кожною із сторін, і укладення договору.
9. Установити, що у 2010 році окремі положення Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 14, ст. 60) застосовуються з урахуванням таких змін:
статтю 4 викласти у такій редакції:
"Стаття 4. У міських, сільських та селищних бюджетах щорічно передбачаються видатки на проведення робіт, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг.
Для цих цілей у складі міських, сільських та селищних бюджетів створюються територіальні дорожні фонди.
Доходна частина цих фондів формується за рахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправочними пунктами), частини коштів Державного дорожнього фонду України відповідно до порядку, розподілу, встановленого Кабінетом Міністрів України згідно із законами, а також інших надходжень до відповідних бюджетів, що визначаються рішеннями міських, селищних та сільських рад про бюджет на поточний рік, а також відповідних надходжень, визначених статтею 5 цього Закону.
Кошти територіальних дорожніх фондів спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами".
10. Установити, що у 2010 році окремі положення Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 9, ст. 68) застосовуються з урахуванням таких змін:
частини третю та четверту статті 3 викласти у такій редакції:
"Податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів та зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
Кошти цього податку спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами".
11. Установити, що у 2010 році окремі положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (Відомості Верховної Ради України, 2008 р., N 27-28, ст. 253; 2009 р., N 16, ст. 223) застосовуються з урахуванням таких змін:
у Розділі ІІ "Прикінцеві положення":
1) зупинити на 2010 рік дію абзаців 16-18 пункту 4;
2) у пункті 6 цифри "2,27" замінити цифрами "3,032".
12. Установити, що у 2010 році окремі положення Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27) застосовуються з урахуванням таких змін:
статтю 209 викласти у такій редакції:
1. Кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зараховуються у розмірі: 100 відсотків - до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 75 відсотків - до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, 15 відсотків - до районних бюджетів, 60 відсотків - до бюджетів міст районного значення, селищ, сіл та їх об'єднань.
2. Кошти, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються виключно на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, проведення нормативної грошової оцінки землі, розмежування земель державної та комунальної власності. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.
13. Установити, що у 2010 році окремі положення Закону України "Про господарські товариства" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 49, ст. 682) застосовуються з урахуванням таких змін:
статтю 15 викласти в такій редакції:
"Прибуток товариства утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. З балансового прибутку товариства сплачуються проценти по кредитах банків та по облігаціях, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету. Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків та сплати обов’язкової суми дивідендів, залишається у повному розпорядженні товариства, яке відповідно до установчих документів визначає напрями його використання".
14. Установити, що у 2010 році окремі положення Закону України "Про акціонерні товариства" (Офіційний вісник України, 2008, № 81, ст. 2727) застосовуються з урахуванням таких змін:
1) у частині другій статті 30:
в абзаці першому виключити слова "в обсязі, встановленому рішенням загальних зборів акціонерного товариства".
після абзацу першого доповнити новими абазами такого змісту:
"Виплата дивідендів здійснюється господарським товариством з чистого прибутку у звітному році та/або нерозподіленого прибутку в розмірі не менше 30 %.
Розмір виплати дивідендів може бути збільшений за рішенням загальних зборів акціонерного товариства".
2) у частині другій статті 33:
у пункті 12 після слів "збитків товариства" доповнити словами "з урахуванням вимог, передбачених цим законом та іншими законами";
пункт 15 викласти в такій редакції:
"15) затвердження річних дивідендів у розмірі, що перевищує їх обсяг, встановлений абзацом другим частини 2 статті 30 цього Закону".
15. Зупинити на 2010 рік дію:
1) пункту 4 частини першої статті 29, пунктів 1, 5, 6, 6-1 частини першої статті 64, частини третьої статті 65, пункту 1 (в частині податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань) і пункту 2 частини першої, пунктів 1, 2, 5 частини другої статті 66, пункту 2 частини першої статті 69, частини третьої статті 77 (щодо бюджетів, для яких у цьому Законі визначені міжбюджетні трансферти) пункту 3 (в частині здійснення видатків на амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу, яка надається дільничними лікарнями) та абзацу третього пункту 2 (в частині фінансування навчально-виховних комплексів "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад", "загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад" (крім навчально-виховних комплексів, в яких загальноосвітній навчальний заклад І ступеня) з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань) частини першої статті 88, підпункту "б" пункту 2 частини першої статті 89 (в частині фінансового забезпечення навчально-виховних комплексів "дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад", "загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад", в яких загальноосвітній навчальний заклад І ступеня, з бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення), частини другої статті 100 Бюджетного кодексу України;
2) частини четвертої статті 46 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища";
3) Закону України "Про міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об'єднань" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 52, ст. 561);
4) Закону України "Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., N 19, ст. 272, N 43 - 44, ст. 493; 2005 р., N 7 - 8, ст. 162, NN 17 - 19, ст. 267; 2006 р., NN 9 - 11, ст. 96; 2007 р., N 3, ст. 31; 2008 р., NN 5 - 8, ст. 78);

5) пункту 1 частини першої статті 31 (щодо зарахування у державний бюджет 100 відсотків платежів за користування надрами для видобування нафти, конденсату та газу природного), пункту 4 частини першої статті 31 (щодо зарахування у державний бюджет 100 відсотків платежів за користування надрами континентального шельфу і в межах виключної (морської) економічної зони у частині платежів за користування надрами для видобування нафти, конденсату та газу природного) Кодексу України про надра (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 36, ст. 340; 2001 р., N 2 - 3, ст. 10; 2002 р., N 12 - 13, ст. 92; 2003 р., N 10 - 11, ст. 86).