10 июля 2018 в 17:07

Як ветеран АТО відкрив школу іноземних мов

Ветеран АТО Ігор Касьян розповів Delo.UA, як йому вдалось відкрити школу анлійської мови і що таке "проект W"

Як ветеран АТО відкрив школу іноземних мов
Ветеран АТО Ігор Касьян серед своїх студентів. Фото: Facebook

Ветеран АТО Ігор Касьян 14 років свого життя віддав армії. Після звільнення з військової служби він деякий час працював продавцем, однак швидко зрозумів, що це не його. Тому в липні 2017 року він разом з друзями відкрив школу англійської мови English Among People.

Професійний військовий

Ветеран АТО Ігор Касьян за освітою професійний військовий — він майже 14 років свого життя віддав військовій службі. Вперше він одягнув форму ще у військовому училищі, після цього була військова академія імені Сагайдачного у Львові.

"Коли почались події на Сході, я служив у 95-й аеромобільній бригаді на посаді командира розвідувального взводу розвідувальної роти. По тривозі ми виїхали на Чонгар, що на кордоні з Кримом, після цього нас перевели у Добропілля, а вже звідти вертольотами передислокували на Карачун. Тут головною моєю задачею було відрізати постачання бойовикам", — згадує Ігор.

 На Сході Ігор пробув рік — до початку 2015 року. Брав участь у боях не лише біля гори Карачун, а й на околицях Краматорська і Лисичанська.

"Разом з бригадою ми здійснили рейд Дебальцеве — Гірне — Петрівське — Савур-Могила — Степанівка — Маринівка — Міусинськ — Красний Луч. Він війдомий як найдовший рейд у світовій військовій історії. Загалом ми пройшли 470 км, з них 170 км на території противника", — розповідає ветеран.

На початку 2015 року за сімейними обставинами Ігор перевівся на військову службу до Києва, де працював заступником керівника групи спецназу. "У мене народилась донька, і хотілось більше часу проводити з родиною, тому ще рік я відслужив у Києві. Тут я переважно навчав інших солдатів військовій справі, оскільки маю великий педагогічний досвід", — розповідає колишній військовий.

Однак влітку 2016 року він був змушений залишити службу за станом здоров'я.

Ветеран АТО Ігор Касьян. Фото: Е. Солдатова

Життя "на гражданкє" і початок бізнесу

Після звільнення з військової служби перед Ігорем постало непросте завдання знайти себе у цивільному житті.

"Я 14 років носив форму, і все своє життя пов'язував з армією, а тут мені треба було починати все спочатку. Було дуже складно. Оскільки мені дуже легко давались іноземні мови, а англійську я вивчив ще в армії, то вирішив шукати роботу, де потрібна англійська мова", — зізнається ветеран.

За словами ветерана, він хапався за будь-які вакансії. "Я навіть подавався на посаду стюарда в авіакомпанію МАУ, увійшов до п'ятірки фіналістів, але мене не взяли. Однак це мене не засмутило, а навпаки додало затятості. В результаті я знайшов роботу менеджера з продажу обладнання для клінінгу", — розповідає він.

Проте робота продавця виявилася ветеранові не до вподоби, і він почав замислюватись над ідеєю створити власний бізнес.

"Думка, що це буде школа англійської до мене прийшла відразу. По-перше, мені дуже легко даються мови, по-друге, я маю великий досвід викладання військових дисциплін. Тепер я вирішив застосувати свій педагогічний досвід у мирних цілях", — згадує ветеран.

В інтернеті він познайомився з викладачкою англійської мови Ольгою Крондою, а вже в липні 2017 року Ігор, його колишній однополчанин Олег Кулаков та Ольга створили школу англійської мови English Among People.

"Назву для школи я придумав сам, вона відповідає головній ідеї нашої школи — через спілкування допомогти людині подолати мовний бар'єр", — розповідає ветеран.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ветеран АТО відкрив власний тату-салон

За підрахунками на відкриття бізнесу в Ігоря мало піти $4 тис. Ці кошти він планував витратити на пошук приміщення, розробку сайту, меблі для школи, а також на рекламу школи англійської мови.

"Але нам вдалось значно скоротити витрати. По-перше, створити сайт мені допоміг мій брат. Він займається відеопродакшином, а також розробляє сайти. Це допомогло нам дуже сильно скоротити бюджет, необхідний для відкриття бізнесу", — розповідає ветеран.

Для школи Ігор орендує два приміщення у центрі Києва — на Андріївському узвозі та на Львівській площі.

"Приміщення ми шукали місяць, однак це був не найскладніший процес під час створення школи. Складніше було знайти перших учнів. Тут нам дуже допомогли такі платформи, як VeteranoService, AXIOS та інші", — каже колишній віськовий.

Ігор Касьян розповідає, як започаткував власний бізнес. Фото: Е. Солдатова

Розвиток ветеранського бізнесу

Однією з найбільших перешкод на шляху розвитку школи, створеної ветеранами, могла стати конкуренція.

"Коли я писав свій бізнес-план, то враховував, що в Києві зараз близько 300 шкіл англійської мови, тому нам було важливо розробити власну методику, яка б відрізняла нас від інших, — розповідає ветеран. — Ми розробили таку методику. Її суть полягає в зануренні у мовне середовище — це не лише аудиторні заняття, а й навчання "в полі" — в аеропорту, в музеї, на вулиці".

На думку Ігоря, подолати мовний бар'єр людина може лише у стресовій ситуації, коли у неї немає іншого виходу, як почати спілкуватись англійською мовою.

"Тому ми вивозимо своїх учнів в аеропорт і програємо реальні ситуації, наприклад, у них зник багаж, або вони не можуть знайти свій рейс. Також проводимо навчання і в музеї медицини, де наші учні самі проводять екскурсію англійською мовою", — розповідає колишній військовий.

Постійно в школі English Among People навчається близько 100 учнів, місяць навчання коштує 800 грн.

У цю вартість включено 8 занять по 1,5 години. Всього у школі три рівні навчання — Beginner, Pre-intermadiate та Intermediate.

"Наша головна задача — навчити людину орієнтуватись в побутових ситуаціях — в аеропорту, в магазині, в місті. Це базові вміння, тому ми не навчаємо людей, що вже мають рівень, вищий за Intermediate. У них уже зовсім інші потреби — їх цікавить спеціалізоване вивчення мови. Наприклад, ділова чи юридична англійська", — пояснює ветеран.

Проект W

Ігор Касьян не дає знижок ветеранам АТО. "Ми ще самі не дуже міцно стоїмо на ногах, тому ще поки не можемо дозволити собі давати знижки для ветеранів. Однак якщо нам вдасться закріпитись, то не виключаю, що ми введемо таку опцію", — каже ветеран.

Учасники проекту W, які гратимуть у виставі "12 ніч". Фото: Facebook

Хоча в EAP і немає спеціальних знижок для ветеранів, проте в березні 2018 року Ігор Ксьян запустив соціальний проект Veterans, Volunteers and William Shakespeare. Суть проекту — волонтери і ветерани під керівництвом професійних режисерів ставлять п'єсу Вільяма Шекспіра "12 ніч".

"Взимку я ходив на кінопрем'єру п'єси Шекспіра "12 ніч", яку поставив лондонський театр "Глобус". Я зрозумів, що ми можемо зробити таке і в Україні силами ветеранів. У березні ми провели кастинг і відібрали 20 ветеранів, що братимуть участь у постановці. Головними критеріями для нас були початкові знання англійської та відсутність акторського досвіду", — розповідає Ігор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ветеран АТО почав вирощувати ягоди

Нині ветерани, яких відібрали для участі у п'єсі, безкоштовно вивчають англійську мову у школі Ігоря Касьяна. Вивчення англійської триватиме до жовтня 2018 року, прем'єра вистави запланована на травень 2019 року.

"Усі кошти, які нам вдасться заробити на показах вистави, ми плануємо передати сім'ям військових, які загинули під час війни", — розповідає Ігор.

Що далі?

У планах Ігоря Касьяна створити філії школи у таких містах, як Львів, Дніпро, Харків, Одеса.

"Однак це поки плани на подальшу перспективу, зараз для нас головне завдання — це міцно стати на ноги. Хоча школа і заробляє вже кошти, і ми відбили стартовий капітал, однак вона потребує великих вливань, зокрема на обладнання приміщень та на рекламу, яка нині є головною статтею наших витрат", — розповідає ветеран.

Також у планах ветерана — отримання грантів на розвиток школи та на її соціальні проекти. "Нині плануємо подати заявку на отримання гранту від Coaching Bridge на проект W", — стверджує Ігор.

Не пропустите самые важные новости и интересную аналитику. Подпишитесь на Delo.ua в Telegram

автор:
по материалам:
"Дело"
раздел:
теги:

По теме:

Як ветеранка АТО почала вирощувати часник, та що з цього вийшло
Бизнес воинов 27 июня 2018 в 14:00

Як ветеранка АТО почала вирощувати часник, та що з цього вийшло

Ветеранка АТО Майя Москвич після завершення служби почала вирощувати часник. В інтерв’ю Delo.UA вона розповіла, чому обрала саме цю культуру і скільки планує заробляти

Свій до свого по своє: як ветеран АТО почав виробляти спорядження для військових
Бизнес воинов 12 июня 2018 в 12:00

Свій до свого по своє: як ветеран АТО почав виробляти спорядження для військових

Колишній вояк АТО Сергій Молодід налагодив пошиття спорядження для військових за принципом "якщо не я, то хто" і планує вийти з ним на міжнародний ринок

Загрузка...
Информационный партнер проекта Ukr.net
Новости со всех уголков Украины на https://www.ukr.net/
Загрузка...