Агентство з гарантування інвестицій ВБ почало надання гарантій в Україні з компанії Фіали

індустріальний парк M10
Фото: сайт індустріального парку M10

Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (MIGA), що входить до групи Всесвітнього банку, надало перші інвестиційні гарантії для приватних інвесторів в Україні. Про це повідомляють в Міністерстві економіки та самому агентстві.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Серед укладених угод — страхування на суму до 9,1 мільйона доларів будівництва та експлуатації складського комплексу та супутньої інфраструктури в промисловому парку M10 у Львові.

Надано воно кіпрській компанії Ukrainian Industrial Property Holding Limited, 65% якої володіє українська інвестиційна компанія Dragon Capital, генеральним директором якої є Томаш Фіала. Ще 35% володіє Європейський банк реконструкції та розвитку.

Страхування покриває воєнні ризики впродовж 10 років. Це дозволить створити нову індустріальну та логістичну інфраструктуру, складські площі й своєю чергою сприятиме економічному розвитку регіону під час війни й відновленню країни після перемоги.

"Проєкт, застрахований MIGA, сприятиме підтримці економічного зростання України в умовах викликів, створенню нових робочих місць та податкових надходжень до бюджетів різних рівнів. Проєкт отримає сертифікацію "зеленого будівництва", - зазначається в повідомленні.

Як вказала перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, гарантії, надані MIGA, є позитивним сигналом для нових потенційних інвесторів, які розглядають можливості інвестування в Україну.

"Цей крок відкриває можливості розвитку бізнесу та створення ланцюгів виробництва в різних регіонах України. Ми продовжуємо підтримувати та сприяти програмам страхування воєнних ризиків для приватного сектору в Україні і віримо, що в тісній співпраці з донорами та міжнародною фінансовою спільнотою багато українських та іноземних компаній зможуть подавати заявки та отримувати нові гарантії", - сказала вона.

Зазначається, що трастовий фонд MIGA "Підтримка відновлення та економіки України" (SURE) надасть на реалізацію проекту 4 мільйони доларів. Цей фонд застовано MIGA з урахуванням підвищених ризиків діяльності в Україні під час війни, щоб забезпечити надання гарантій в Україні.

Як нагадують в агентстві, для надання гарантій на підтримку України воно поєднує донорське фінансування з трастового фонду з ризиками, які воно бере безпосередньо на себе, а також залучає державне та приватне перестрахування, де це можливо.