Нацбанк дав більш оптимістичні прогнози по інфляції і зростанню ВВП

Нацбанк дав більш оптимістичні прогнози по інфляції і зростанню ВВП
Фото: НБУ

Вже цього року інфляція в Україні сповільниться до 14,8% (січневий прогноз – 18,7%), розповів про нові очікування НБУ його очільник Андрій Пишний на брифінгу 27 квітня. За його словами, зниженню інфляції у поточному році сприятимуть здешевлення енергоносіїв на світових ринках, стриманий внутрішній попит, а також вплив монетарної політики НБУ.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

У Нацбанку також очікують, що у 2024 році інфляція уповільниться до 9,6%, а в 2025 році – до 6%. Для порівняння, у січні цього року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) сповільнилася до 26% (у грудні 2022 року – 26,6%).

Паралельно в регуляторі покращили й прогноз зростання економіки на поточний рік з 0,3% до 2%. Пишний підкреслив, що за реалізації припущень про безпекову ситуацію суттєвих дефіцитів електроенергії надалі не передбачається, за винятком локальних та ситуативних дефіцитів у другому півріччі.

"Водночас збільшення видатків бюджету на тлі значних обсягів міжнародної фінансової допомоги підтримає економічну активність та споживання", – одав він.

Нагадаємо, за даними Держстату зростання споживчих цін в Україні у березні 2023 року прискорилося до 1,5% з 0,7% у лютому та 0,8% у січні. Водночас у березні минулого року була зафіксована інфляція 4,5%.