Вимоги «Регіонів» безглузді

Анатолій Семинога, фракція БЮТ:«Опозиції необхідно віддати Рахункову палату, комітет свободи слова тощо. А вимагати 43% комітетів за пропорційним принципом недоцільно»

Блокування Партією регіонів роботи парламенту виходить за всякі рамки. Це навіть  не блокування, а якесь захоплення Верховної Ради. Ми свого часу були в опозиції, блокували трибуну, висували якісь вимоги, ставили якісь певні питання. Але ми завжди давали можливість відкрити сесію. Сесія відкривалася, парламент починав працювати, а ми тоді ставили певні свої питання, блокували те чи інше рішення. А сьогодні блокується повністю робота Верховної Ради. Це навіть на дії опозиції не схоже.

Керівники усіх фракцій приймають рішення про вихід із ситуації, що склалася. Але, на мою думку, це протистояння завершиться нічим. Воно не ставить перед собою ніякої мети. У більшості є багато можливостей провести засідання без участі фракції Партії регіонів. Наприклад, в іншому приміщенні або деінде. Я думаю, що таким чином Партії регіонів зірвати роботу Верховної Ради не вдасться. Такі дії  виглядають абсолютно безглуздо та нелогічно. Якщо в них є певні претензії до конкретних питань, які розглядаються парламентом, то так вони можуть блокувати розгляд цих питань. А сьогодні вони намагаються повністю блокувати роботу Верховної Ради. Якщо і далі буде продовжуватися таке протистояння, тоді більшість переїде в Український дім.

Щодо вимоги Партії регіонів про 43% комітетських портфелів, то я вважаю, що вони взагалі нічого вимагати не можуть. Тобто є принцип розподілу між опозицією і владою. Влада сформована. Партія регіонів залишається в опозиції. Те, що належить опозиції, вони мають право отримати. Я переконаний, що треба чинити так, як в інших демократичних країнах. Опозиції необхідно віддати контроль за владою. Це може бути Рахункова палата, комітет свободи слова тощо. А вимагати 43% комітетів за пропорційним принципом недоцільно. Є більшість, яка бере на себе відповідальність за роботу уряду, за роботу Верховної Ради, за розвиток політичної та економічної ситуації в державі. А опозиція має право пропонувати свій альтернативний шлях і переконувати громадян, що шлях, обраний владою, на їх погляд, є неправильним.

В демократичній практиці немає місця закону про опозицію. Є розподіл функцій між більшістю та опозицією, який базується на логіці. Більшість повинна формувати владу і нести відповідальність, а опозиція повинна контролювати владу.