Українців попереджають про шахраїв, що маскуються під банки і пропонують "отримати соцвиплати"

Українців попереджають про шахраїв, що маскуються під банки і пропонують "отримати соцвиплати"
Фото: Depositphotos

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України (CERT-UA) попереджає про виявлення розповсюдження в популярних мессенджерах шахрайських публікацій, в яких пропонується отримати соціальну виплату для українських біженців.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Зазначається, що зловмисники використовують фішингові сайти, які імітують популярні українські банки (ПриватБанк, monobank), і пропонують користувачам перейти за посиланням та ввести дані для входу в онлайн-банкінг, які в результаті будуть скомпрометовані.

"Згадана шахрайська активність має систематичний характер та відстежується за ідентифікатором UAC-0100... Ніколи не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах, а також налаштуйте контроль руху коштів (підключіть SMS-інформування, встановіть ліміти на операції)", - радять у CERT-UA.

Якщо ж дані платіжної картки було помилково введено на шахрайському веб-сайті, українцям радять негайно заблокувати картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через інтернет-банкінг.

Нагадаємо також, що днями Служба безпеки України повідомила про затримання у Києві хакера, який спеціалізувався на викраденні інформації з обмеженим доступом, що циркулює в електронних системах вітчизняних та іноземних компаній та банків.

Джерело фото: ua.depositphotos.com