Інфляція у квітні досягла 15,9% — НБУ

Інфляція у квітні досягла 15,9% — НБУ

Голова НБУ повідомив, що інфляція в Україні за підсумками квітня може зрости до 15,9% із 13,7% за підсумками березня, оскільки ринкові механізми в умовах війни мають обмежений вплив.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Голова Національного банку Кирило Шевченко повідомив, що за підсумками квітня інфляція в Україні прискорилася майже до 16%, але це все одно значно менше, ніж у 2016 році.

"За оцінками НБУ, на основі web-scraping (метод збору цін за онлайн-супермаркетами) у квітні інфляція склала 15,9%. До кінця року вона може перевищити 20%. Це значний рівень зростання цін, але контрольований. І такі показники непорівнянні з 2015 роком, коли інфляція сягала 60%", – повідомив Шевченко.

За його словами, НБУ має значний досвід боротьби з інфляцією. І щойно в країні запрацюють канали монетарної трансмісії та знизиться невизначеність, Нацбанк повернеться до режиму інфляційного таргетування, який, як наголосив голова НБУ, свого часу допоміг подолати інфляцію у 60%.

Раніше сьогодні, 3 травня, Кирило Шевченко повідомив, що ліквідність банків з 24 лютого 2022 року зросла на 72 млрд грн і досягла 230 млрд грн.