Надлишок сирого молока і запасів товарів в ЄС знижують попит трейдерів на українську продукцію

Надлишок сирого молока і запасів товарів в ЄС знижують попит трейдерів на українську продукцію
Фото: depositphotos

У січні закупівельні ціни на сире молоко в ЄС почали знижуватись. Ситуація характерна для всіх "молочних" країн, від Польщі до Великобританії.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це пише Infagro. 

Так, вартість головних біржових молочних товарів, сухого знежиреного молока та вершкового масла в ЄС продовжує знижуватись. Українські експортери відчувають падіння цього попиту ще з середини грудня.

В Україні в перших числах січня також спостерігалося традиційне падіння попиту на спотовому ринку. Але сировина просіла в ціні незначно і зараз залишається затребуваною (на відміну від знежиреного молока).

"Різниця вартості українських та європейських котирувань відновилась, але вона мінімальна, а враховуючи дорогу логістику, її майже немає. Та навіть не це є проблемою, адже поточний надлишок сирого молока і запасів товарів в Європі зараз знижують попит трейдерів на українську продукцію", - наголошують аналітики infagro.

Минулого тижня різниця вартості українського сирого молока проти ЄС на споті складає -16% (минулий тиждень -17%), різниця ЕМ СЗМ/масло складає -18% (минулий тиждень -20%).

Нагадаємо, що АМКУ оштрафував молокозавод на Житомирщині на 1,6 мільйона гривень за "несправжнє" масло.