Німеччина виділила €56 мільйонів на ремонт енергетичної інфраструктури України після обстрілів РФ

Німеччина виділила €56 мільйонів на ремонт енергетичної інфраструктури України після обстрілів РФ
Олаф Шольц. Фото: сайт уряду Німеччини

Німеччина надала Україні термінову фінансову допомогу для ремонту енергетичної інфраструктури на суму близько 56 мільйонів євро, а також понад 350 генераторів, повідомляє сайт німецького уряду.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Зазначається, що про це йшлося в ході телефонної бесіди канцлера Олафа Шольца з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася у вівторок. Вказано, що сторони "обмінялися думками" щодо політичної, військової та гуманітарної ситуації в Україні.

Зокрема, Зеленський поінформував про наслідки російських авіаударів по цивільній інфраструктурі, об'єктах водо- та електропостачання, а глава уряду Німеччини засудив обстріли, що продовжуються, і запевнив Україну в подальшій підтримці.

Канцлер також підтвердив постійну підтримку України з боку Німеччини, зокрема у сфері протиповітряної оборони та довгострокового відновлення країни. Лідери двох країн домовилися продовжити тісний та конструктивний обмін думками та залишатися у тісному контакті.

Нагадаємо, що США у вівторок оголосили про додаткове виділення більше 53 мільйонів доларів на закупівлю критично важливого електрообладнання для України у світлі атак Росії на її енергетичну інфраструктуру.

Зазначимо також, що минулого тижня Європейський банк реконструкції та розвитку схвалив пакет фінансування у розмірі 372 мільйони євро для підтримки НЕК "Укренерго" для оперативного відновлення пошкоджень, завданих ударами з боку РФ.