НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Наличный курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,80

43,50

Міста Сумщини звернулись до парламенту через загрозу зриву опалювального періоду

Фото: "Нафтогаз"
Фото: "Нафтогаз"
До цього може призвести наявність заборгованості за природній газ, яка створює загрозу припинення газопостачання
Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронировать участие

Громади міст Шостка, Конотоп, Ромни, Охтирка та Білопілля Сумської області просять Верховну Раду прискорити розгляд законопроєктів по стабілізації ринку природного газу. До звернення долучилась Федерація роботодавців Сумщини.

Станом на 1 вересня підприємства ТКЕ Сумської області заборгували за газ 471 млн грн. Частина цієї суми — це нараховані постачальниками штрафи та інфляційні компенсації, для погашення яких у ТКЕ нема джерел, адже це передбачено в тарифах на тепло.

Водночас наявність заборгованості за природний газ створює загрозу припинення газопостачання, що призведе до зриву наступного опалювального сезону.

Наразі через автоматичне списання надходжень на рахунки тепловиків виникли проблеми із ремонтами мереж в містах Сумщини.

Громади міст Сумської області просять представників комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народних депутатів ВР втрутитись у кризову ситуацію та ухвалити рішення щодо фінансового оздоровлення галузі.

Зокрема прискорити розгляд ініціатив по внесенню змін до ЗУ "Про ринок природного газу", які стосуються фінансової стабілізації та вирішення проблеми боргів у галузі.

"Рішення щодо ринку газу, викладені в законопроєктах №3580, №3800-1, не потребують коштів з державного бюджету та стабілізують галузь теплокомуненергетики для сталого проходження опалювального сезону без різкого зростання тарифів та цін", — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, раніше найбільші підприємства теплокомуненерго Волині також направили звернення до Верховної Ради та уряду щодо невідкладного прийняття законопроєкту №3800-01.