Долар по 30: фєстіваль панікі та істєрікі

16 января 2017, 12:02
Увеличить размер шрифта Увеличить размер шрифта

Чи є межі у цьогорічної девальвації валюти, де вони знаходяться і чим визначаються? Про це пише Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна

Почну з того, що гривня повинна девальвувати. Це її нормальний стан. Допоки наша конкурентоздатність "хворіє", а інвестиції обходять нас стороною, це буде відбуватись постійно. Більш детально чому так, читайте ось тут.

Але у кожного процесу, у тому числі і девальвації, є свої розумні межі. Саме про ці межі і хочу написати.

1) Експорт відновлюється. Останні місяці ситуація на зовнішньому ринку для нас складається досить непогано. Починаючи з літа ресурсні ціни з невеликими коливаннями йдуть вверх. Наша валютна виручка теж поволі нарощувалась. Ні у грудні, ні у січні ніякого розвороту поки не було.

2) Дефіцит рахунку поточних операцій невеликий. На відміну від 2013-го року у нас немає шаленого девальваційного потенціалу, який може "зірвати гайки".

3) Поточні коливання на валютному ринку мають монетарні причини — одноразове масштабне вприскування гривні в економічну систему на фоні нервової ситуації навколо націоналізації ПриватБанку.

4) Ситуація початку 2017-го року є повторенням стрибка гривні минулого року, коли накопичувались масштабні залишки на рахунках Держказначейства і за короткий період великі обсяги гривні опинились в економіці. Єдина відмінність — цього року маємо фактор ПриватБанку. Див. графік із залишками на рахунках Держказначейства та графік з держоблігаціями в портфелі НБУ;

Які висновки?
1) Траєкторія обмінного курсу, скоріш за все, буде подібна до минулорічної — стрибок і потім повернення до нижчих рівнів;

2) Передумов для "обвальної" девальвації немає — наш прогноз (CASE Україна) UAH 30/USD на кінець року і близько UAH 28.5/USD в середньому за рік;

3) НБУ та Мінфіну час вже задуматись, що просте планування видатків бюджету (у тому числі і за рахунок напівемісійних "прибутків" НБУ) рятує від штучної девальвації — пам"ятайте, прості речі рятують життя.

Автор: Дмитрий Боярчук Дмитрий
Боярчук
Исполнительный директор "CASE-Украина"

По материалам: "Дело"
Раздел: >
Теги: валюта , курс валют , курс гривни

Главные новости от delo.ua
Поздравляем! Вы подписались на рассылку от delo.ua
Долар по 30: фєстіваль панікі та істєрікі | Валюта | Дело
Комментарии Facebook
Комментарии
Вход

Если у Вас до сих пор нет аккаунта на Дело - зарегистрируйтесь

Мнения
Курсы валют
покупка продажа НБУ
USD USD - - 26.5
EUR EUR - - 31.26
RUB RUB - - 0.44
Цены на топливо
ДТ СПБТ
Донецкая область 25.93 12.96
Киевская область 25.63 12.6
Львовская область 25.35 12.88
Читаемые в разделе
Комментируемые
Видео
Фото
Популярные теги
3G
web-T::CMS. Проверенные решения Хостинг-партнер
Хостинг сайтов - MiroHost
© 2005-2017 Ekonomika Communication Hub.
Все права защищены
Тел.: 044 585 58 91/92
Узнай, как перепечатывать новости, и смело используй материалы из новостной ленты портала Delo.ua

— Материалы, которые отмечены этим знаком, публикуются на правах рекламы. За содержание рекламы ответственность несут рекламодатели.