Кабмін доручив забезпечити пріоритет в "єЧерзі" фурам з продуктами, що швидко псуються

Фото: ua.depositphotos.com
Фото: ua.depositphotos.com

Кабінет міністрів доручив Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури забезпечити відповідно до правил проходження електронної черги перед пунктами пропуску через кордон місць в пріоритетній черзі для вантажних автомобів із сільськогосподарською продукцією, яка має обмежений строк зберігання.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Як повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук, таке рішення було ухвалено на засіданні 17 листопада. Таким чином, відповідно, буде забезпечено законодавче право на здійснення відповідних видів контролю такої продукції на кордоні у першочерговому порядку.

Крім цього, Кабмін доручив забезпечити бронювання користувачами системи "єЧерга" місць для вантажівок з агропродукцією, яка має особливий режим зберігання, без зазначення номера митної декларації для вивезення товарів з України.

Переліки сільгосппродукції, яка має обмежений строк зберігання, та сільгосппродукції, яка має особливий режим зберігання, було затверджено на цьому ж засіданні. Втім, наразі відповідну постанову урядом ще не опубліковано, а в Кабміні та Міністерстві аграрної політики та продовольства рішення наразі не коментують.

Зазначимо, що раніше у листопаді на відсутність пріоритетності у електронній черзі на проходження кордону вантажів, які швидко псуються, а також військових та небезпечних вантажів, вказували у Федерації роботодавців України.

Нагадаємо при цьому, що питання прохождення українського кордону такої продукції особливо актуалізувалося в листопаді через блокування пунктів пропуску польськими перевізниками, внаслідок якого на кордоні "застрягли" тисячі вантажівок. Більш того, аналогічні протести зараз очікуються й на кордоні зі Словаччиною.

Джерело фото: ua.depositphotos.com