НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Наличный курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Віддалена робота та вигорання: на що слід звернути увагу та які заходи вжити

Віддалена робота та вигорання: на що слід звернути увагу та які заходи вжити
Експерти EPAM Anywhere — прихильники здорової та продуктивної "дистанційки" і вважають, що проблему вигорання під час роботи з дому не слід ігнорувати. У цій статті ви дізнаєтесь, як виявити симптоми цієї проблеми та як уникнути вигорання на роботі
Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронировать участие

Пандемія COVID-19 вчить нас змінювати свої робочі процеси та працювати вдома так само продуктивно, як і раніше, в офісі. Хоча деякі з нас добре справляються з роллю віддалених працівників, для інших новий формат роботи став справжнім викликом.

Експерти EPAM Anywhere — прихильники здорової та продуктивної "дистанційки" і вважають, що проблему вигорання під час роботи з дому не слід ігнорувати. У цій статті ви дізнаєтесь, як виявити симптоми цієї проблеми та як уникнути вигорання на роботі.

Сигнали вигорання на роботі та як їх виявити

Насправді найбільш ефективною тактикою є виявлення перших ознак та якнайшвидше запобігання їм.

Досить часто люди плутають вигорання зі стресом. Вони вважають, що їх незадовільний емоційний та фізичний стан є тимчасовим і вони скоро одужають, хоча ці проблеми абсолютно протилежні. Переживаючи стрес, ми схожі на оголений нерв. Людині, яка переживає стрес, характерні надмірна реакція на стресові ситуації та робота "на межі" зусиль.

Людина з вигоранням, навпаки, почувається емоційно виснаженою, безпорадною та невмотивованою.

Як правило, вигорання розвивається у кілька етапів зі специфічними симптомами. Наприклад, на нульовому етапі ми беремося за нову роботу чи завдання, які приносять нам задоволення та підтримують стабільний рівень продуктивності. Далі починає розвиватися стрес.

1. Перша причина вигорання: стрес

Після того, як ейфорія потроху зникає, людина починає відчувати фізичне та емоційне виснаження. Досить часто симптоми приймають психосоматичну форму, коли людину турбують головні болі та болі в животі, високий кров'яний тиск і раптове серцебиття.

На емоційному рівні співробітники починають уникати спілкування, сумніватися у своїх успіхах й важко зосереджуватися на роботі. На цьому етапі важливо визнати, що ви переживаєте стрес і розв'язати проблему до того, як стрес стане звичною ситуацією.

2. Вироблення шкідливої звички: хронічний стрес

Якщо епізоди стресу частішають, ви наближаєтесь до вигорання. На фізичному рівні ви можете відчувати безсилля після пробудження, частіше хворіти та перебувати у стані апатії. Виснаження від роботи стає звичкою. У результаті, людина намагається "замінити" своє занепокоєння нездоровою їжею, алкоголем і навіть наркотиками.

Інші "червоні прапорці" у поведінці включають прокрастинацію, часті запізнення на роботу, цинічне чи байдуже ставлення до людей.

3. Досягнення точки кипіння: вигорання

На цьому етапі усі симптоми — емоційні, поведінкові та фізичні — загострюються.

Наприклад, якщо ви відчували біль у животі під час стресової фази, у вас можуть розвинутися такі хронічні захворювання, як синдром подразненого кишківника. Рівень гормонів стресу, таких як адреналін і кортизол, підвищуються до критичної точки, викликаючи ще більше тривоги та панічних атак. Як результат, ви можете відчувати себе загнаним у кут без надії покращити ситуацію на роботі чи вдома.

Вигорання та #WFH: способи зцілення

1. Встановіть межі

Частина віддалених спеціалістів витрачає більше часу на роботу, ніж в офісі. Це, у свою чергу, призводить до дисбалансу роботи та особистого життя та стресу. Щоб уникнути такої ситуації, спробуйте прості поради:

  • Встановіть графік роботи і не переходьте його межі. Звичайно, не забувайте узгоджувати графік з колегами по команді, щоб ваші години роботи перетиналися і спілкування в команді не переривалось.
  • Вимкніть месенджери. Усуньте такі відволікаючі фактори, як сповіщення та дзвінки колег, використовуючи режим "Не турбувати" на телефоні та ноутбуці.
  • Розділіть роботу та особисте життя за допомогою різних поштових облікових записів, браузерів або навіть смартфонів задля того, щоб уникнути відволікання та роздратувань.
  • Створіть різні робочі зони, які створюють відчуття окремого робочого місця та особистого простору.

2. Працюйте над психічним здоров'ям

Якщо ви помічаєте перепади настрою, відчуваєте стрес або апатію, скоріше за все, вам потрібна професійна допомога. Сучасна телемедицина пропонує різні варіанти для перевірки вашого психічного здоров’я, консультацій та онлайн-терапії.

Не бійтеся визнавати свою проблему і попросіть допомоги у вашого менеджера або наставника. Разом ви можете зменшити навантаження, змінити проєкт або додати додаткові дні відпусток.

Нарешті, поговоріть зі своїми друзями або колегами по команді. Поділіться своїми спостереженнями та станом. Спробуйте відчути, що ви не самотні та отримати підтримку. Крім того, ваші колеги можуть поділитися своїми історіями та способами боротьби зі стресом.

3. Знайдіть хобі

Творчі захоплення мають величезний вплив на психологічне здоров'я. Численні дослідження доводять, що працівники, які займалися ремеслами, швидше відновлювалися після роботи, підвищили самооцінку та відчували кращий контроль над своїм життям.

Співробітники Zappos беруть участь у кулінарних майстернях, вікторинах та виготовленні костюмів на свята. Подумайте про хобі та дозвілля, які викликають інтерес. Хто знає, можливо, з часом ваше хобі стане вашим додатковим джерелом доходу?

Підсумки

Вигорання не трапляється раптово. Існують певні "червоні прапорці", які сигналізують про стрес та незадоволення від роботи. Щоб не допустити цей стан, знайдіть час, щоб розслабитися і прислухатися до своїх почуттів. Ми сподіваємось, наші легкі поради допоможуть вам покращити ваш віддалений спосіб життя і якщо ви вважаєте цю статтю корисною, поділіться нею зі своїми колегами!